I-MICE ile Bolu & Abant tanıtım gezisi

Last Updated on 13 Mart 2019 by Yaşar Çelik

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) koordinasyonu ve Koru Hotel Bolu ev sahipliğinde 12-13 Mart tarihlerinde Bolu – Abant tanıtım gezisi gerçekleştirildi.

Organizasyonla ilgili demeç veren I-MICE 2. Başkanı Hüseyin Kurt, “Abant bizim için özel bir nokta. Gerek İstanbul gerekse Ankara’ya olan yakınlığı ile doğanın ve oksijenin içerisinde organizasyonlarımızı gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

Derneğin sektöre ve insana dokunan, fayda ve katma değer üreten bir oluşum olduğunu ifade eden Kurt, sözlerine şöyle devam etti:

I-MICE 2. Başkanı Hüseyin Kurt

“Dinamik bir yapımız var, enerjimiz çok yüksek”

Gerçekleştirdiğimiz organizasyonların içerisinde bölge içindeki noktalar, gezilecek, görülecek, yemek alınacak ve aktivite yapılacak yerlerin keşfi bizim için çok önemli. Dolayısıyla şehir veya kasaba hayatına yani yerele dokunuyoruz.
Bu bağlamda bir tarafımızla da sosyal sorumluluk üstleniyoruz..

12 Mart günü programa Taraklı, Göynük ve Mudurnu gezilerimizle başladık

Program kapsamında öğle yemeğini Sünnet gölünde bulunan “Doğal Yaşam Hotel’inde“ aldık. Konumu itibariyle özel bir alanda olmakla birlikte servis, hizmet, personel yaklaşımı ve yiyecek kalitesi oldukça zayıftı.

Mudurnu’da yediğimiz bazlama tostun tadı damağımızda kaldı

Mudurnu Belediyesi, açık belediyecilik anlayışı ile yönetiliyor. Belediye başkanının odası açık. Başkanın odası açık olunca bu çalışan yönetici ve personele de yansımış.
Belediye Başkanı Sn. Mehmet İnegöl’ü kutlarım.

Hayatlarımızın belli noktalarında bize dokunmuş olan Koru Hotel’in renovasyonla geri dönmüş olması bizler için mutluluk verici oldu

Aynı zamanda çok daha fazla talebin Abant bölgesine gelebilmesi, bölgedeki oda kapasitesinin de artmış olması çok daha büyük organizasyonların buraya gelebilmesi adına güzel. Otelin eski hali ile ilgisi kalmamış. Odalar, restaurant, genel alanlar ve SPA alanı farkındalığı fazlasıyla gösteriyor..

13 Mart günü kahvaltı sonrası otelden ayrıldık..

Abant Palace Hotel’de “evinize hoş geldiniz“ ile karşılanıp, tesisi gezdikten sonra öğle yemeği için Taksim Otelcilik grubunun göl kenarında bulunan Köşk Hotel’ine geçtik.
Göl manzaralı restaurantta aldığımız BBQ’den sonra kahvelerimizi ise iskelede aldık.
Nazik, sıcak ve samimi ev sahipliği adına Otel Müdürü Murat Bey, Grup Otelleri Satış Direktörü Mesut Bey, Grup Otelleri Satış Müdür Yardımcısı Atilla Bey ve Satış Müdürü Hikmet Bey’e çok teşekkürler..

Öğle yemeği sonrası bölgenin bir diğer önemli, köklü ve nitelikli hizmeti ile ön plana çıkan Büyük Abant Hotel’ine gittik

Oteli gezdikten sonra ikramlarımızı kendinizi adeta göl üzerinde hissettiren göl kafede aldık. Bizleri ağırlayan Otelin Genel Müdürü Mehmet Bey olmak üzere tüm ekibe çok teşekkür ederiz. “

Kısa bir mola sonrası İstanbul’a dönüş

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek organizasyonlar ile ilgili bilgi paylaşan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) İcra Kurulu Üyesi ve Dream on Event Sahibi Ahmet Kemal Alakurt, “Önümüzde yoğun eğitim programlarımız ve nitelikli etkinliklerimiz olacak. 16 Mart günü Lionel Hotel İstanbul’da sektör profesyonellerine yönelik “Zaman Yönetimi ve Planlama Eğitim Atölyesi“, 30 Mart günü Fethiye’de “Davranış Eğitimi, Takım Çalışması, Motivasyon ve Aidiyet Yaratma Eğiti“ programı, Nisan ayında Bodrum ve çevresi tanıtım gezisi ve Antalya’da eğitim organizasyonu, Birlikte Güçlüyüz – Network Partisi, Mayıs ayında 2. kez “Kaz Dağları“ ve “Romanya – Bulgaristan Fam Trip ve B2B“ programı yakın zaman programlarımızdır. Hep birlikte üretmeye devam. Her yere ulaşımımızı sağlayan otobüs firması sahibi İbrahim Daşgın’a da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Programa Katılan Firmalar ve Yetkilileri

Ahmet Kemal Alakurt – Dream on Event
Burcu Kısakürek – Unison Travel
Cemal Alyamaç – CML Turizm
Deniz Suerkan – Brand Travel
Emre Özbasan – Lalit Turizm
Esra Çelikkol – Zenit Tour
Fatih Özkan – Berkbey Turizm
Ferhat Özdemir – DBT MICE
Galip Ölmez – YACO MICE
Hamza Ören – Hafel Turizm
İbrahim Daşgın – Tamaya Turizm
Ilker Aktay – LVX Event
Koray Elagöz – Elagöz Turizm
Mehmet Dilbaz – Hafel Turizm
Mustafa Tekin – Tekinler Turizm
Mine Karaçaylı – Dream on Event
Niyazi Şahin – Sümer Turizm
Nurçin Yürekli – CRN
Osman Bekiş – OSB Turizm
Oytun Tan -EventCorp-Turkey
Pınar Turan
Taner Seçkin – Toys Event
Türkay Yıldız – Inn Travel