2019’un en popüler 5 cruise rotası

Last Updated on 20 Mart 2019 by Turizm Günlüğü

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen cruise gemileri ile tatil, birçok ülkeyi tek bir seyahatte görmek isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Birçok tatil modelinde olduğu gibi gemi ile yapılan tatillerde de, hemen her bütçeye hitap eden bir tur bulmak mümkün.

Tatile gidilen bölge, seçilen cruise firması, turun kapsadığı özellikler ve farklı kabin alternatifleri sayesinde bütçenize uygun bir plan yapmanız ve bu keyifli deneyimi yaşamanız artık daha kolay.

Cruise arama motoru Cruiseplanet.com.tr, yıl başından bu yana en çok aranan ve en çok talep edilen 2019 yılının en popüler ve en fazla dikkat çeken Cruise turlarını seyahat severler için derledi:

YUNAN ADALARI

Türkiye çıkışlı olan ve Kuşadası hareketli gerçekleşen cruise turları Ege Denizi’nin en güzel Yunan adalarını keşfetmenizi sağlıyor.

Sadece Türkler tarafından değil, Avrupa’da ve hatta Amerika’da yaşayan birçok kişi tarafından ziyaret edilen bu adalar ülkemize çok yakın olması, uçak bileti içermemesi ve 3-4 gün sürmesi sayesinde ekonomik bir alternatif oluşturuyor.

AKDENİZ TURLARI VE POPÜLER ŞEHİRLERİ

Avrupa’nın en güzel kesimi olan Akdeniz, aynı zamanda en meşhur liman şehirlerini de içinde barındırıyor. Deniz ürünlerinin lezzeti ile ön planda olan İspanya, deniz kenarındaki rengarenk kasabaları ile İtalya ve Fransa, tarihi sokakları ve heykelleri ile büyüleyen Floransa, Akdeniz rotasının gözdeleri arasında yer alıyor.

İstanbul’dan uçuş planını da kapsayan Akdeniz turu, cruise tatilini ilk kez deneyecek kişiler için tavsiye edilen rotalar arasında…

BİRLEŞİK KRALLIK VE İRLANDA’NIN DENİZDEN KEŞFİ

Avrupa’nın en pahalı ülkeleri arasında yer alan Birleşik Krallık ve İrlanda, Avrupa’nın kuzey denizini, farklı şehirleri gezerek görmenin en iyi alternatiflerinden biri.

Konaklamadan yemeğine, eğlence hayatından müze girişlerine kadar pahalı bir tatil alternatifi sunan bu ülkeleri cruise gemileri ile daha ekonomik olarak keşfedebilirsiniz. İngiltere, İskoçya ve İrlanda coğrafyasını tek bir seyahatte, tatil boyunca aynı odada kalarak ve tam pansiyon konsepti sayesinde bütçenizi kontrol ederek geçirmenin tek yolu cruise tatili.

SIRA DIŞI BİR DENEYİM ARAYANLARA ALASKA

Cruise tatillerinde son dönemlerde popüler olan rotalardan biri ise Alaska. Özellikle daha önce cruise gemisi ile yolculuk deneyimine sahip olan kişilerin tercih ettiği Alaska, Kuzey Kutbu’na en yakın ülkeler arasında yer alıyor.

Tatile gittiğinizde yaşadığınız coğrafyadan tamamen uzaklaşmak, sık sık görmediğimiz balina, fok balıkları gibi canlıları görmek ve stresinizi tamamen atmak isterseniz dünyanın bambaşka bir yüzünü gösteren Alaska’yı siz de bu yaz rotanıza ekleyebilirsiniz.

HER ZAMAN FAVORİ UZAK DOĞU

Bahar ya da sonbahar dönemlerinde tercih edilen cruise rotaları arasında bulunan Uzak Doğu, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Türkiye’den ortalama 13-15 saatlik uçak yolculuğu ile gidilebilen Uzak Doğu şehirlerini, sıcak havalarda ulaşım nedeniyle çok yorulmadan gezmek isteyenler bu yıl da cruise tatillerini değerlendirmeyi tercih ediyor. Hangi Cruise seyahatine çıkacağına karar verdiyseniz, gitmeyi planladığınız Cruise turunu en uygun fiyata bulabilmek, bir çok Cruise firmasının turlarını da aynı anda görerek kıyaslayabilmeniz için cruiseplanet.com.tr Cruise arama motorundan faydalanabilirsiniz.