Ali Can Aksu: Otelcilerin turizm politikalarında daha aktif rol alması gerekiyor

TUROYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu

TUROYD Başkanı Ali Can Aksu: “85 milyar dolar yatırım, 1 milyon çalışan ve 54 farklı sektörü besleme kapasitesine ulaşmış Türkiye’deki otelcilik sektörünün turizm politikalarında aktif rol alması gerekiyor.”

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu; bir basın açıklaması yayımladı.

Açıklamada turizm sektöründeki dijitalleşmeye dikkat çeken Ali Can Aksu; “dijitaleşen turizm dünyasında otellerin ana aktör olması” gerektiğini belirti.

TUROYD Başkanı Ali Can Aksu yayımladığı açıklamada; “Türkiye’deki otelcilik sektörünün turizm politikalarında daha aktif rol alması gerektiğini” de belirtti.

ALİ CAN AKSU’NUN YAYIMLADIĞI BASIN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:  

“Yatırım kapasitesine bakıldığında, Avrupa’da “İlk 10”a giren Türkiye’deki otelcilik sektörü Dünya Kalite Standartları ile yarışır düzeye gelmiştir.

85 Milyar dolarlık yatırımla büyük riskler taşıyan Türk otelciliğinin, dünyada hızla dijitalleşen pazarlama trendinde de kendi çabası ile mücadele ettiğini görebiliyoruz.

Ulusal ve uluslararası etkin tanıtım politikasının oluşması çok önemli. Bu konuda Bakanlığın tasarladığı TGF yasa tasarısı tüm paydaşlar tarafından desteklendiği ve iyi kurgulandığı zaman son derece yararlı ve kazançlı sonuçlar alınacaktır.

Sektörün bir diğer önemli aktörü olan Ulaşım ve Havacılık’ın desteklenmesi ile de Türkiye turizmi ciddi bir ivme kazanacaktır.

Tüm paydaşlar için en önemli değer olan “konuk deneyim ve memnuniyeti” ni sağlayan otel yatırımcısı ve profesyonel otel yöneticisinin sektöründe söz sahibi olması, liyakat ilkesinde yer bulması gerekiyor.”