500 milyondan fazla kişiyi ağırladı

Misafirler her zamankinden daha fazla rezervasyon yapıyor.

Ev paylaşım platformu Airbnb; kuruluşundan bu yana operasyonları ve sunduğu hizmet kapasitesine ilişkin önemli istatistikleri kamuoyu ile paylaştı. İşte Airbnb’ye ilişkin önemli sayısal veriler…

ABD San Francisco merkezli 35 milyar dolar değerinde olan ev paylaşım platformu Airbnb; yayınladığı istatistiki verilerle her geçen gün gücüne güç kattığını gösterdi.

Seyahat haber sitesi skift.com’dan Deanna Ting’in derlediği haberde; Airbnb’ın sayısal verilerine ve istatistiki bilgilerine yer verildi.

İŞTE KURULDUĞU GÜNDEN BUGÜNE SAYILARLA AIRBNB…

Airbnb kuruluş yılı olan 2008 yılından bu yana 500 milyondan fazla kişiyi ağırladı. Airbnb bundan önce 26 Ağustos 2018 tarihinde 400 milyon kişiye konaklama hizmeti sunduğunu açıklamıştı. Bu da Airbnb’nin son 8 aylık dönemde 100 milyondan fazla kişiye hizmet sunduğunu gözler önüne seriyor.

191 ÜLKEDE 81 BİN ŞEHİR

Airbnb’nin portföyünde dünya çapında 191 ülkede 81 bin şehirde toplamda 6 milyon seviyesinde konaklama yeri listesi mevcut durumda.

Airbnb, bu istatistiki verileri, rakibi Booking.com’un toplamda 5.7 milyonluk konaklama listesine sahip olduğunu açıkladıktan bir gün sonrasında 1 Mart 2019 tarihinde açıkladı.

Airbnb, dünya genelinde 75’ten fazla şehrin her birinde en az bir milyon konuk ağırlamış durumda.

Airbnb, dünya genelinde 900 fazla şehirde en az bin seviyesinde bir konaklama listesi sunabiliyor.

65 MİLYAR DOLARLIK CİRO HACMİ

Airbnb faaliyete başladığı günden bu yana toplam 65 milyar dolarlık bir ciro hacmi yarattı.

KADINLAR DAHA ÇOK TERCİH EDİYOR

Airbnb’nin açıkladığı verilere göre sadece 2017 ve 2018 yılında, tek başına konaklama yapan kadın üyelerinden toplam 20 milyar dolar kazanıldı.

Airbnb’nin ağırladığı konuklarının çoğunluğu (% 56) kadınlardan oluşuyor. Bu oran Mart 2018’den beri % 1 oranında artış kaydetti.

Airbnb’nin en hızlı artış kaydeden konukları arasında ABD’deki 60 yaş üstü grubu üyeleri yer aldı.

1.5 milyondan fazla kişi Airbnb ile hem yerini kiraladı hem de Airbnb vasıtasıyla konaklama gerçekleştirdi.

AIRBNB EXPERIENCES İLE 25 BİNDEN FAZLA GEZİ VE AKTİVİTE

Airbnb’nin 2018 yılının Şubat ayında faaliyete geçirdiği tur ve aktiviteler sunan platformu “Airbnb Experiences” dünya çapında binden fazla şehirde 25 binden fazla aktivite ve gezi olanağı sunuyor. Marka, 2018 Şubat’tan beri portföyüne 20 binden fazla aktivite ekledi.