Kruvaziyer devi yeni terminalinden yılda 1 milyon yolcu taşıyacak

Son Güncelleme Tarihi

MSC Cruises, Kuzey Amerika ve özellikle Karayipler’de genişleyen varlığını destekleyecek olan PortMiami’deki yolcu terminalinin ayrıntılarını açıkladı. İşte kruvaziyer devinin yeni terminaline ilişkin detaylar…

Dünyanın önde gelen cruise şirketlerinden MSC Cruises, bugün Kuzey Amerika ve özellikle Karayipler’de genişleyen varlığını destekleyecek olan PortMiami’de son derece yenilikçi yolcu terminalinin ayrıntılarını açıkladı.

GÜNDE 28 BİN YOLCU KARŞILAYABİLECEK

Bugün Miami-Dade Komisyon Üyeleri Kurulu’ndan onay alınan anlaşmanın şartlarına göre MSC Cruises, iki cruise terminaline (AA ve AAA) ve iki rıhtıma ev sahipliği yapan büyük bir bina tasarlayacak, inşa edecek, işletecek ve bakımını üstlenecektir.

Ödüllü küresel mimarlık firması Arquitectonica tarafından tasarlanan MSC Cruises’un özel yeni PortMiami terminalleri, aynı anda iki mega yolcu gemisine ev sahipliği yapabilecek ve şirketin aynı anda iki dönüş işlemi gerçekleştirmesine olanak sağlayarak günde 28 bin yolcu karşılayabilecektir.

FİLOSUNA 13 GEMİ KATILACAK

MSC Cruises Genel Müdürü Pierfrancesco Vago: “Gelecek sekiz yıl içerisinde filomuza katılacak 13 yolcu gemisi ile PortMiami’de en yenilikçi gemi sınıflarımızın temsil edilmesini sağlamayı ve böylece Kuzey Amerikalı ve uluslararası konuklarımıza zengin bir seçenek sunabilmeyi hedefliyoruz.

EN YENİLİKÇİ TERMİNALLERDEN BİRİ OLACAK

«Özellikle endüstrinin şimdiye kadar gördüğü en yenilikçi terminallerden biri olarak planlanan bu yeni terminal, misafirlerimize hem gidişte hem varışta yüksek kaliteli bir deneyim sunabilmemize imkan tanıyacak, böylece tatillerinin her adımını keyifle geçirmelerine katkı sağlayacaktır.»

HER YIL PORTMIAMI’DEN TOPLAM 1 MİLYON MİSAFİR TAŞIYACAK

MSC Cruises şu anda PortMiami’den dört gemi işletmektedir: MSC Seaside ve MSC Armonia yıl boyunca; MSC Divina ve bu sonbahar mevsiminde Miami’den yola çıkan gemilere katılacak olan MSC Meraviglia ise mevsimsel olarak işletiliyor. Yeni tesisleri ile MSC Cruises, her yıl PortMiami’den toplam 1 milyon misafir taşıyacaktır.

Yeni terminaller üzerindeki çalışmalar 2020 yılı ilk aylarında başlayacaktır. MSC Cruises çalışmaları 2022 yılının sonuna kadar tamamlamayı ve bu aşamada şirketin tüm PortMiami operasyonlarını, yeni terminale geçirmeyi planlamaktadır.

MSC Cruises’tan önemli yatırım atağı