Rixos’tan 150 milyon liralık yeni otel yatırımı

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince

Ünlü Türk iş adamı Fettah Tamince’nin şirketi Rixos, Kazakistan’daki beşinci otelini açmak için düğmeye bastı. Yeni açılacak otel yer aldığı bölgenin ilk beş yıldızlı oteli olacak.

İş adamı Fettah Tamince’nin şirketi Rixos, yurtdışındaki zincirine bir yenisini daha ekliyor. Mısır’dan Rusya’ya, İsviçre’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 7 farklı ülkede otel işleten Rixos, Kazakistan’daki 5’inci otelini Türkistan eyaletine açacak.

KAZAKİSTAN’IN EN DİKKAT ÇEKEN BÖLGELERİNDEN…

Finans Gündem’den Cömert Yıldız’ın haberine göre; geçtiğimiz haftalarda sessiz sedasız temeli atılan otelin ismi “Rixos Khadisha Turkestan” olacak. Kazakistan’ın en dikkat çeken bölgelerinden Türkistan eyaletinde olacak proje, bölgenin ilk 5 yıldızlı oteli olacak.

120 ODA KAPASİTESİNE SAHİP

2019’un aralık ayında tamamlanması planlanan projenin ortağı ise Kazakistan’ın en önemli isimlerinden biri… Forbes’un 2018 yılı Kazak iş adamı seçilen yaklaşık 400 milyon dolar serveti bulunan Serikzhan Seitzhanov’un ortaklık yapacağı otel, 120 odalı olacak.

150 MİLYONLUK YATIRIM

Projenin maliyeti ise 10 milyar Kazakistan Tengesi. Yani bu rakam, Türk Lirası olarak yaklaşık 150 milyona denk geliyor. Rixos Otel Grubu’nun, Kazakistan’da 4 oteli daha bulunuyor.

Fettah Tamince 27. otelini Dubai’de açtı