Bayram tatilcilerine ‘son dakika’ mağduru olmamaları için öneriler!

Ramazan Bayramı’nda tatil süresinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından seyahat planları için hazırlıklar başladı. Bayramda memleketlerine gidecekler ya da tatile çıkacaklar için kritik öneriler uzmanından geldi.

Yaz sezonu başlangıcına denk gelen Ramazan Bayramı için tatil süresinin erkenden ilan edilmesi; işin planlanması ve maliyetlerin düşürülmesi içinde avantajları beraberinde getiriyor.

Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik

“BAYRAMLARDA İNDİRİMLİ BİLET OLMAZ”

En büyük hatalardan birinin bayram gibi yoğun dönemlerde son dakika bilet alımı olduğuna dikkat çeken Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, “Bayramlarda indirimli bilet olmaz. Bu yüzden indirimli bilet satanlara itibar etmeyin. Bayramın son günleri yaklaştıkça değil ucuza bilet bulmak, tatilinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz” dedi.

KAMPANYALARI TAKİP EDİN, SON GÜNÜ BEKLEMEYİN!

Bayram nedeniyle sefer sayılarında daha yoğun bir dönem yaşanacağının altını çizen Çelik, vatandaşların ufak ipuçlarıyla bilet fiyatlarını düşürebileceklerini belirtti. Çelik sözlerine söyle devam etti:

“Seyahat türüne göre bilet fiyatlarını karşılaştırmak yolculara avantaj sağlarken firmaların kampanyalarının takip edilmesi de önemli bir detay. Uçak biletlerinde hafta içi seyahat etmek hafa sonu seyahat etmekten daha iyi olabilir. Sabah uçuşu yerine akşam uçuşunu tercih ederek daha uygun fiyatlara bilet bulabilirsiniz. Araç ile seyahat edecekler mümkünse arefe gününden önce yola çıksın ve dönüş için bayramın son gününü beklemesin.”