İspanyol otel zincirinin büyük çıkışı!

Barceló Istanbul Hotel

Talimhane’deki Martı Hotel’in yerine gelen Barceló Istanbul Hotel, beş ay gibi kısa bir sürede toplam 116 farklı ülkeden misafir ağırlayarak sektöre hızlı bir giriş yaptı. İspanyol zincir, önümüzdeki 5 yıl içerisinde 20 otele ulaşmayı ve yaklaşık 100 milyon Euro’luk yatırım yapmayı hedefliyor.

İstanbul’un en merkezi noktası olan Taksim’in Talimhane bölgesinde açılan 5 yıldızlı Barceló Istanbul Hotel’in resmi açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Barceló Hotel Group Türkiye Genel Müdürü Hasan Ekmen, İstanbul’un en çok bilinen ve tercih edilen oteli konumuna gelmeyi hedeflediklerini belirterek, grubun Türkiye’deki yeni yatırımı ve gelecek dönemdeki yatırım planları hakkında bilgiler verdi.

Barceló Hotel Group Türkiye Genel Müdürü Hasan Ekmen, İspanyol otel markasının kurulduğu günden bu yana dünyanın farklı bölgelerinde yaptığı yatırımlar sayesinde İspanya’nın ikinci, dünyanın ise 29. büyük otel zinciri haline geldiğini bildirdi.

ODA FİYATI 100 EURO

Barceló Istanbul’un işletmesini 25 yıllığına üstlendiklerini ifade eden Ekmen, Aralık 2018’den bu yana hizmet veren otelde, beş ay gibi kısa bir sürede toplam 116 farklı ülkeden misafir ağırladıklarını kaydetti. Yüzde yüzde 80 dolulukla çalıştıklarını anlatan Ekmen, Nisan ayı oda fiyatlarının 100 euro olduğunu açıkladı.

Müdür Ekmen şöyle devam etti: “Özellikle Avrupalı ve Batılı turistleri bu bölgeye çekmek istiyoruz ki başta İspanya olmak üzere Orta-Güney Amerika ve Avrupa’daki birçok ülkedeki yüksek bilinirliğimizin destinasyona artı bir güven sağlayacağı, dolayısıyla bölgedeki turist sayısı ve çeşitliliğini artıracağı kanısındayız. Beş ay gibi kısa bir sürede toplam 116 farklı ülkeden misafir ağırladık. Şu anda otelimizin doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı. Bu açıdan Taksim’in cazibe merkezi haline gelmesinde de önemli görevler üstleniyoruz. Aldığımız bu sonuçların da hedeflediğimiz başarıyı ortaya koyduğuna inanıyoruz.”

Ocak ayında İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılan FITUR Turizm Fuarı’na katılıp stant açtıklarını anlatan Hasan Ekmen orada tanıştığı önde gelen bir İspanyol MICE tur operatörüyle görüşmesini aktardı. Çok özel gruplara çalışan bu İspanyol turizmcinin Barcelo markasının İstanbul’da da açıldığını öğrenince İtalya’ya rezervasyon yapan bir grubunun planını iptal ederek Barcelo İstanbul’a aktardığını söyleyen Ekmen, “İspanyol bir otel markası olarak İspanyolca konuşan ülkelerin tümünde gösterdiğimiz başarı ve bilinirlik o bölgeden gelecek misafir sayısını arttıracak. İspanyollar güvendikleri bir markanın bulunduğu yerleri her zaman öncelikli olarak tercih ediyor. Bu yaşadığımız örnek geleceğe dair beklentilerimizi güçlendiriyor” yorumunu yaptı.

HEDEF 5 YILDA 20 OTEL

Barceló Istanbul özelinde şu ana kadar yapılan toplam yatırım miktarının 7 milyon euro’ya ulaştığı bilgisini veren Ekmen, “Grup olarak Türkiye’ye çok inanıyor ve güveniyoruz. Bu doğrultuda önümüzdeki 5 yıl içerisinde 20 otele ulaşmayı ve yaklaşık 100 milyon euro’luk bir yatırım gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Ekmen, Barcelo markasının Türkiye’de otel açmayı düşündüğü bölgeleri de şöyle sıraladı: “Başta İstanbul, Akdeniz bölgesinde Antalya, sonra Kapadokya, İzmir ve Ankara. Şu anda üzerinde çalıştığımız ciddi projelerimiz mevcut, özellikle 4 tanesinde önemli aşama kaydetmiş durumdayız. Yeni proje arayışlarımız devam ediyor.”

Barcelo Hotel Group

87 yıl önce Mallorca’nın başkenti Palma de Mallarco’da Barceló Hotels & Resorts’un kurulmasıyla temelleri atılan Barceló Hotel Grubu; bugün 25 ülkede 251 oteliyle hizmet veren dünyanın önemli turizm şirketlerinden biri. 27 binden fazla çalışanı, 54 binden fazla odaya sahip otel bölümü ve 685’in üzerindeki seyahat acentesi ile grup İspanya’nın 2., dünyanın ise 29. büyük otel zinciri. Barceló Hotel Group 4 ana markası olan Royal Hideaway, Barceló Hotels & Resorts, Occidental Hotels & Resorts ve Allegro Hotels ile hizmet vermekte.

Talimhane’deki Martı Otel, ‘Barcelo İstanbul’ oldu