Gastronomi sektöründe bir ilk: GASCONFAIR

GASCONFAIR
Gastronomi sektörü GASCONFAIR’de bir araya geliyor.

Gastronomi sektöründe faaliyet gösteren profesyonelleri ve akademisyenleri bir araya getirecek olan GASCONFAIR öncesi etkinliğe dair bilgilendirme ve duyuru amaçlı bir basın toplantısı düzenlendi.

Gastronomi sektörü GASCONFAIR’de bir araya geliyor. 12-15 Şubat 2020 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü’nde düzenlenecek kısa adı GASCONFAIR olan İstanbul Gastronomi Kongresi, Konferansı ve Fuarı öncesi etkinliğe dair bilgilendirme ve duyuru amaçlı ilk basın toplantısı 24 Mayıs 2019 Cuma günü gerçekleştirildi.

GASCONFAIR
Proje’nin Genel Koordinatörü Necdet Koç’un GASCONFAIR içeriği hakkında bilgi verdi.

Toplantıya katılım yoğundu

Toplantıya Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Esra Hatipoğlu ve Nişantaşı Üniversitesi Rektör Yard. Prof.Melis Oktuğ Zengin katıldı. Nişantaşı Üniversitesi Rektörü yaptığı konuşmada; “GASCONFAIR için çok doğru bir alt yapımız var. Ayrıca heyecan verici bu etkinlik için paydaş olmaktan son derece memnunuz. Üzerimize düşen her türlü çalışma için ekibe elimizden gelen desteği sağlayacağız” dedi. Proje’nin Genel Koordinatörü Necdet Koç’un GASCONFAIR içeriği hakkında bilgi verdiği toplantıda, basın mensupları ve sektör profesyonelleri, akademisyenler hazır bulundu.

Gastronomi sektöründe bir ilk yaşanacak

Gastronomi sektöründe ilk defa kongre, konferans ve fuar bir arada gerçekleştirilecek. İlk kez bir üniversite kampüsü bu kadar kapsamlı bir organizasyona misafirlik edecek. Avrupa’nın en büyük ikinci kampüsü olan Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü, tüm fuar alanlarına göre çok büyük avantajlar barındırıyor. Kongre ve konferanslar için çok sayıda konferans salonu ve amfiye sahip olan mekân, aynı zamanda teknik alt yapı olarak da gastronomiye yönelik olan GASCONFAIR bünyesinde düzenlenecek her türlü mutfak çalışması için 5 adet büyük uygulama mutfağına sahip.

Altı farklı bilimsel çalışma alanında bildiri sunulacak

GASCONFAIR kapsamında düzenlenecek kongre için 6 farklı bilimsel çalışma alanından bildiri kabul edilecek. Kongrenin içeriği ise tamamen akademisyenler tarafından yönetiliyor. Konferanslarda yurtiçi ve yurt dışından katılacak bilim insanları ilginç konular ile tüm dinleyicileri hayran bırakacak. Çok sayıda workshop, panel, söyleşi ve seminer de düzenlenecek olan GASCONFAIR’de, ayrıca sıradışı yarışmaların kazananlarına para ödülleri dağıtılacak.

Fuara dair içeriğe internetten ulaşmak mümkün
Tüm içeriği www.gasconfair.com sitesinden öğrenebileceğiniz etkinlik, unutulmaz anlar için sizleri bekliyor.

GASCONFAIR Ekibi ve Görevleri:

Genel Koordinatör – Necdet Koç
Yemek Yarışmaları ve Gala Yemeği Koordinatörü/Baş Hakem – Şef Aydın Demir
Marka Koordinatörü/Yemek Fotoğrafçısı – Elif Tekkaya
Kahve İçeriği ve Yarışmalar Koordinatörü – Cenk R. Girginol
Ana Medya Sponsoru/Basın İlişkileri – Çiğdem Coşkun
Uluslararası İlişkiler ve Sponsorluk Koordinatörü – Alper Işıntan
Bilim Kurulu Başkanı – Doç.Dr.Burak Mil
Bilim Kurulu Başkanı – Doç.Dr.Kazım Ozan Özer
Bilim Kurulu Üyesi -Prof.Dr.Haluk Levent