Belgesel tutkunları için Canon’dan iki yeni kamera

Belgesel tutkunları için yeni kamera seçeneği. Foto: kariyerhome

Last Updated on 19 Haziran 2019 by Yaşar Çelik

Canon, 4K kamera ürünlerinden Legria serisini yeni modeller ile genişletti. Son model Legria HF G50 ve Legria HF G60 ürünleri ile belgesel filmler çekmeyi seven Canon kullanıcılarına göz alıcı videolar çekme imkânı sunuyor. Yüksek çözünürlüğü ve tasarımıyla öne çıkan kameralar ile tüm detayları kaydetmek mümkün.

Canon’un yeni Legria HF G50 ve Legria HF G60 modelleri, 4K UHD özelliği sayesinde 1/2.3 ve 1.0 tip sensör nitelikli optikleri sayesinde sağladığı üstün görüntü kalitesiyle nefes kesen videolar yaratılıyor. Sahip olduğu Dual Pixel CMOS AF teknolojisiyle yeni kameralar, göz alıcı ayrıntıları yakalamayı sağlayarak eşsiz videolara imza atılmasına yardımcı oluyor.

Ayarlanabilir odak hızı ile yaratıcı videolar çekmek artık çok kolay

Legria HF G50 ve Legria HF G60 modelleri, f/1.8 – f/2.8 maksimum diyafram donanımı ve 20x zum lens özellikleriyle görüntülerin en ince detayına kadar kaydedilmesine yardımcı oluyor. Ayarları arasında olan alan derinliği kontrol fonksiyonu da kullanıcılarına daha canlı ve net görüntüler sunuyor. Yüksek odak hızının sağladığı netliğin yardımıyla her iki kamera da belgesel çekimleri için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda ayarlanabilir oynatma hızı özelliğine sahip bu kameralar, amatör kullanıcıların yaratıcı denemeler yapmasına ve video içeriklerinin dramatik etkisini güçlendirmesine yardımcı oluyor.

Canon’dan Legria serisine iki yeni ürün.

Tarzınızı videolarınıza kolayca yansıtın

Tasarımında, tarzını videolarına yansıtmak isteyenlerin ihtiyaçlarının da dikkate alındığı bu modellerde ayarları kişiselleştirme özelliği de bulunuyor. Tercihlere göre düzenlenebilen ayarlar her video çekiminde kullanıcılarına özgünlük sunuyor. Bu özellik, ister aile buluşmalarında ister kişisel projelerde olsun belirli bir tarzda çekim yapmak isteyenlerin muhteşem videolara imza atmasını sağlıyor. Ayrıca, son teknolojiye sahip bu kameralar, iki elde kullanılma fonksiyonu sayesinde çok fazla hareketin olduğu çekimlerin rahat geçmesine yardımcı oluyor.

4K kalitesinde göz alıcı netlik

Ünlü sensör tabanlı otomatik odaklanma teknolojisi tarafından desteklenen yeni modeller, kullanıcılara, deneyimlerini ve arzu ettikleri etkinlikleri 4K kalitesinde bir netlik ile kaydedebilme imkânı sunuyor. Aynı zamanda yüksek performanslı odak takibi özelliği Dual Pixel CMOS AF sayesinde yeni kameralar, basit çekimleri bile profesyonel bir boyuta taşıyor. Geniş 1.0 tip sensörü ve maksimum f/2.8-4.5 lens diyaframı aracılığıyla kusursuz ve göz kamaştıran kareler elde ediliyor.

Legria HF G50 – Temel özellikler:

20x optik zum
4K sensör
f/1.8 – f/2.8 lens diyaframı
Dinamik modla görüntü sabitleyici
Özel işlev kadranı ve tuşları
LEGRIA HF G60 – Temel özellikler:

15x optik zum
Dual Pixel CMOS AF donanımlı 1.0 Tip 4K sensör
f/2.8 – f/4.5 lens diyaframı
Dinamik modla görüntü sabitleyici
Özel işlev kadranı ve tuşları

 

Canon PowerShot SX740 HS ile seyahat anıları ölümsüzleşiyor