Çeşme – Atina feribot seferleri başladı

İzmir Çeşme ile Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Lavrion Limanı arasında yapılacak feribot seferlerinin ilki dün (30 Haziran 2019) Çeşme Ulusoy Limanı’nda gerçekleştirildi. 

İlk sefer için düzenlenen törene, Dışişleri Bakanlığı Denizcilik ve Havacılık Daire Başkanı Barış Kalkavan, Dışişleri Bakanlığı İzmir Şube Müdürü Serdar Özaydın, İMEAK İzmir Deniz Ticaret Odası Başkanı Yusuf Öztürk, Çeşme Ulusoy Liman Müdürü Celal Ulaş ve çok sayıda davetli katıldı.

7 SAATTE ATİNA 

Ege Deniz Yolları Gemi İşletmeciliği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İpek; ilk kez Türkiye ile Yunanistan, deniz yolu köprüsüyle bir birine bağlanmış oluyor. Çeşme Limanı artık, Avrupa Birliği’ne açılan bir kapı unvanını kazanıyor. Türk vatandaşlarımız, bisikletleri, motosikletleri ya da otomobilleriyle kolayca, 1400 kilometre gibi uzun bir yol almaktansa, 7 saat gibi bir sürede Atina’ya ulaşarak, oradan da Avrupa’nın çeşitli şehirlerine gidebilecekler.

360 YOLCU 500 OTOMOBİL 90 TIR KAPASİTELİ

Çeşme – Atina Feribotu 360 yolcu, 500 otomobil, 90 TIR kapasitesine sahip. Feribotun içerisinde seyahat edecek yolcuların rahat edebilmesi için restoranlar, kafeler, çocuk oyun odaları, 70 kamara, free shop mağazaları ve sauna bulunuyor.

Atina’da gezilecek en güzel 10 yer!