Rent’n Connect ve Easy Point’ten gezginler için önemli iş birliği!

Last Updated on 18 Temmuz 2019 by Yaşar Çelik

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen seyahat severler, Rent ‘n Connect ve Easy Point iş birliği sayesinde kullanımı son derece kolay olan 4G hızında mobil modemlerini teslim alarak, seyahatte de kesintisiz internet erişiminin keyfini çıkarabilecek.

Hızla artan teknoloji trendleri, her alanda olduğu gibi turizm ve seyahat alanında da birçok alışkanlığı değiştirdi. Gezginler hem tatillerini anlık olarak paylaşmak hem de yerli ve özgün deneyimleri keşfedebilmek için artık yurtdışında da sürekli mobil veriye bağlı olmak istiyorlar ve yüksek roaming (dolaşım) ücretleri sebebiyle alternatif çözümlere yöneliyorlar.

Bu ihtiyaçtan yola çıkarak kurulan Londra merkezli Rent ’n Connect, taşınabilir Wi-Fi modem cihazlarıyla Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere 50 ülkede 4G hızında, güvenli, kotasız ve paylaşılabilir internet seçeneği sunuyor. Yolcular Rent ‘n Connect’in taşınabilir modemleri otellerinden ya da havalanından teslim alabildikleri gibi, şimdi Easy Point ortaklığı sayesinde Zorlu Center gibi cazibe merkezi alışveriş merkezlerinden de alabilecekler.

Rent ‘n Connect Kurucu Ortağı ve CEO’su Özgür Gen

İstanbul’a gelen ziyaretçiler artık ihtiyaç duydukları bu kolay çözümü Zorlu Center’dan ulaşabilecek

Rent ‘n Connect Kurucu Ortağı ve CEO’su Özgür Gen bu konuda: “En başından beri hedefimiz kullanıcılarımızın en iyi yol arkadaşı olabilmekti, Easy Point ile olan iş birliğimiz bu yolda attığımız önemli adımlardan biri. Yabancı ülkelere seyahat edenler hem yerel sim kartlar, kotalı ve yavaş bağlantılar ve yeterli data güvenliği sağlayamayan şifresiz Wi-Fi ağlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan, hem de eve dönüşte sürpriz telefon faturalarıyla karşılaşmadan kolayca kendi cihazları ile mobil veriye bağlanabilmek istiyor. Biz de işte bu noktada tam 50 ülkede, mobil şarj cihazı boyutundaki Rent ’n Connect Wi-Fi modemleriyle pratik bir çözüm sağlıyoruz. Easy Point iş birliğimiz sayesinde İstanbul’a gelen ziyaretçiler artık ihtiyaç duydukları bu kolay çözümü Zorlu Center noktasından da teslim alabilecekler’’ dedi.

Online alışveriş deneyimini gelenekselle birleştiren ve Bellboy, Concierge hizmetleri gibi farklı çözümler de sunan Easy Point Yönetici Ortağı Emre Çizmecioğlu ise “Easy Point’in hayatı bir çok konuda kolaylaştırmayı hedefleyen mottosu ile Rent ‘n Connect’in sunduğu hizmetin tam örtüştüğüne inanıyoruz” dedi.

DENEYİM ODAKLI

Easy Point kullanıcıları, anlaşmalı internet sitelerinden satın aldıkları ürünleri en seçkin AVM’lerdeki Easy Point noktalarına gönderebiliyor, hatta isterlerse satın almış oldukları ürünü deneyerek teslim alabiliyorlar.

HEDEF TÜRKİYE GENELİ

Rent ‘n Connect ve Easy Point şimdilik İstanbul’da başlayan bu servisi Türkiye genelinde yeni çözüm merkezleri ve servislerle yaygınlaştırarak, her yıl 10 binlerce turiste ulaşmayı hedefliyor.