Alman tur operatörü Türkiye için bir ilke imza atacak

Last Updated on 18 Temmuz 2019 by Turizm Günlüğü

Almanya’nın önde gelen tur operatörleri bir yandan son dakika satışlarını artırmaya çalışırken; bir yandan da 2020 yılına yönelik rezervasyonlarını almaya başladı. İşte 2020 yaz sezonu rezervasyonlarında ön plana çıkan destinasyonlar…

2019 yaz sezonuna yönelik zayıf giden satışlara karşın Almanya’nın lider tur operatörü TUI, 2020 yaz sezonu için Türkiye ve Bulgaristan’daki en popüler olan oteller için rezervasyonları almaya başladı.

TÜRKİYE’DE BİN 600’DEN FAZLA OTEL

Alman tur operatörü ilk etapta Nisan – Ekim 2020 dönemi için Türkiye’de 1600’den fazla otelde, Bulgaristan’da ise 100 otelde tatil programı sunacak.

Öne çıkan oteller arasında TUI Group’un markaları arasında yer alan TUI Blue, Robinson, Magic Life, Best Family ve Suneo Club yer alıyor.

TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK UÇUŞ PROGRAMI

Diğer yandan TUI Almanya, önümüzdeki yaz döneminde Türkiye’ye yönelik uçuş programı için “tüm zamanların en geniş kapsamlı uçuş programını” sunacak.

HER GÜN ANTALYA’YA UÇACAK

Almanya’nın tüm büyük havalimanlarından Antalya’ya yönelik her gün uçuş düzenleyecek TUIfly, Almanya’nın beş havalimanından da Dalaman’a haftada 11 uçuş düzenleyecek.

TUI Almanya, ilk etapta Bulgaristan’da yer alan Burgaz ve Varna destinasyonlarına ise Almanya’nın 12 havalimanından haftada 3 uçuş düzenlemeyi planladığını açıkladı.

TUIfly 2020 UÇUŞ PROGRAMI

2020 yaz sezonuna yönelik erken rezervasyonların başlamasıyla TUIfly’ın da 2020 yaz dönemine yönelik uçuş programlarının ilk detayları belli olmaya başladı.

TUIfly gelecek yaz sezonu 32 uçakla, Almanya’da yer alan 12 havalimanı ve İsviçre’nin Basel’de yer alan havalimanından popüler tatil destinasyonlarına haftada 460 uçuş düzenlemeyi planlıyor.

2018 yılında TUIfly filosunda bulunan 39 Boeing B737s ile toplam 7.9 milyon yolcu taşımıştı.

UÇUŞLARIN ÜÇTE BİRİ YUNAN ADALARI’NA

TUIfly’ın gelecek yaz sezonu uçuşlarının yaklaşık üçte biri ise Yunan Adaları’na (Korfu, Girit, Kos ve Rodos) yönelik olacak. İspanya’nın Mayorka destinasyonuna yönelik ise 360 binlik koltuk kapasitesi ayrılacak; Kanarya Adaları’na yönelik haftada 90 uçuş düzenlenecek.

THOMAS COOK DA REZERVASYONLARA BAŞLADI

Diğer yandan Thomas Cook Almanya da 2020 yaz programı kapsamında tatil paketi ve sadece otel yönelik rezervasyonları almaya başladı.

Almanya’nın ikinci büyük tur operatörü olan ve Neckermann Reisen, Thomas Cook Signature, Öger Tours Thomas Cook markalarıyla hizmet veren Thomas Cook Almanya, 2020 yaz döneminde portföyde kaç otel yer aldığını açıklamadı.

Almanya’nın ikinci büyük tur operatörü, 2020 yaz programı kapsamında İspanya, Yunanistan, Türkiye, Mısır ve Kıbrıs’ın yanı sıra Karayipler, Asya, Hint Okyanusu ve diğer uzun menzil destinasyonlarının yer alacağını duyurdu.

DER TOURISTIK, ANTALYA İÇİN REZERVASYONLARA BAŞLADI

Bir diğer Alman tur operatörü DER Touristik de 2020 yaz sezonuna yönelik birçok destinasyon için rezervasyon almaya başladı. DER Touristik’in 2020 yaz sezonu için yakın mesafe destinasyonları arasında Mayorka, Antalya, Kanarya Adaları ve Kuzey Afrika destinasyonları yer alırken; Afrika, Asya, Hint Okyanusu, Karayipler ve Latin Amerika gibi uzak mesafe destinasyonlar da bulunuyor.