20. Ulusal Turizm Kongresi Eskişehir’de yapılacak

Last Updated on 13 Ağustos 2019 by Sahra Gülal

Ulusal Turizm Kongresi’nin 20’incisi 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Temasının “Şehir Turizmi” olarak belirlendiği kongreye ülke içinden ve dışından yedi davetli konuşmacı katılıyor.

Birincisi, Dokuz Eylül Üniversitesi Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından, Prof. Dr. Hasan Zafer Doğan’ın öncülüğünde 1990 yılında Kuşadası’nda düzenlenen Ulusal Turizm Kongresi’nin 20’incisiyle paralel olarak, 4’üncü Uluslararası Turizm Kongresi (4th International Tourism Congress) de aynı tarihlerde uluslararası katılıma açık olarak düzenlenecek.

Kongre Dönem Başkanı ve Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Oktay Emir

Son yıllarda şehir turizmi alanında Eskişehir’in artan önemi dolayısıyla temasının “Şehir Turizmi” olarak belirlendiği kongrelerle ilgili olarak görüşlerini dile getiren Kongre Dönem Başkanı ve Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Oktay Emir, ülke içinden ve dışından yedi davetli konuşmacının kongrelere katılacağını söyledi.

Prof. Dr. Emir davet edilen konuşmacılar arasında Prof. Dr. Muzaffer Uysal (ABD), Prof. Dr. Metin Kozak (Türkiye), Prof. Dr. Fahri Karakaya (ABD), Prof. Dr. Dimitrious Buhalis (İngiltere), Prof. Dr. Tamara Ratz (Macaristan), Prof. Dr. Christian Maurer (Avusturya) ve Dr. Salim Kadıbeşgil (Türkiye) yer aldığını bildirdi.

Prof. Dr. Oktay Emir, kongreler kapsamında çeşitli sanatsal etkinliklerin yanı sıra “Eskişehir’de Şehir Turizmi” konulu bir çalıştayın da düzenlenmesinin planlandığını sözlerine ekledi.