Türkiye’nin 6 gizli cennetinden biri: Faralya

Fethiye / Faralya

Last Updated on 2 Ağustos 2019 by Turizm Günlüğü

Geçmişten günümüzde Türkiye’nin en güzel koyları nerede diye sorduğumuzda herkesin aklına hep Fethiye gelir. Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Çalış Plajı ve sayamadığımız niceleri… Bu doğa harikası koyların yanı sıra denizden 440 metre yükseklikteki Faralya, diğer adıyla Uzunyurt köyü ise tatilciler için bambaşka deneyimler sunuyor.

Faralya, diğer adıyla Uzunyurt yeşil ile mavinin eşsiz buluşmasına tanıklık ediyor. Dünyaca ünlü Times Dergisi’nin Türkiye’de bulunan 6 gizli cennet arasında gösterdiği Faralya, bu yaz tatil rotanız için iddialı bir seçenek olabilir. Neden mi? İşte yanıtı:

CENNETTEN BİR KÖŞE

Dağlardan gelen rüzgarların insanın içini rahatlattığı bir merkez olan Faralya, Hisar Mahallesi, Orta Mahalle ve Kabak Mahallesi olarak üç mahalleden oluşuyor. Yüzünü Akdeniz’e dönen, sırtını Babadağ’a yaslayan kızıl çam ormanlarıyla adeta cennetten bir köşe olan Faralya, Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi’ne yakınlığıyla da tatilciler için ideal bir seçenek oluyor.

PEKİ, FARALYA’DA NEREDE KALINIR?

Faralya’da birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Lüks Bungalovlar, ağaç evler konuklarına farklı bir deneyim sunarken kendini evinde hissetmek isteyenleri de unutmayan birçok seçenek daha var. Lüks otelleriyle de herkese seslendiğini kanıtlayan Faralya, bu yaz tatili için deneyimlenmesi gereken bir rota olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca Ölüdeniz’de de konaklama yaparak hareketli turistik çarşıdan, plaj imkanlarından yararlanabilen tatilciler, Kelebekler Vadisi’ne tekne turu ile ulaşarak doğa harikası yerleri de yakından görme imkanı yakalıyor.

Fethiye’yi keşfetmek isteyen okuyucularımız için önerilerimiz:

Fethiye’de ne yenir?

Fethiye’den yapılması gereken 10 şey

Fethiye’de tatil yapmak için güzel bir neden…

“Oya Pardak ile Kaçış” Fethiye’de

BONUS: Türkiye’nin en güzel 10 bungalov oteli