Destination Options destinasyon tanıtım toplantılarıyla atağa geçiyor

Destinasyon yönetimi markalarından Destination Options, yıl sonuna kadar Türkiye’nin yedi bölgesinde seyahat acenteleri için “destinasyon tanıtım toplantıları” düzenlemeye hazırlanıyor.

Kurulduğu günden bu yana turizm sektörüne önemli katkılar sağlayan Destination Options, yıl sonuna kadar Türkiye’nin yedi bölgesinde seyahat acenteleri için “destinasyon tanıtım toplantıları” düzenlemeye hazırlanıyor.

Turizm Günlüğü olarak; Destination Options’ın düzenleyeceği destinasyon tanıtım toplantıları hakkında Destination Options Kurucu Ortağı Ece Delen ve Destination Options Yönetici Ortağı Meral Tuncer Argul ile görüştük.

6 ÜLKEDE OFİS

Destination Options olarak 2012 yılından bu yana lisanslı markaları ile 6 ülkede (İtalya, Fransa, Makedonya, Ürdün, Fas, Türkiye) bulunan ofisleri ile Türkiye ve dünya genelinde birçok seyahat acentesinin lokalde partnerliğini yaptıklarını belirten Destination Options Kurucu Ortağı Ece Delen; “Gelirimizi arttırırken turizm sektörüne de katkılar sağlamayı kendimize misyon edindik. Bugüne kadar sadece Türkiye pazarı için Türkiye’de bulunan seyahat acentelerimiz için altı yıl içerisinde 10’dan fazla ücretsiz destinasyon tanıtım gezileri düzenledik” dedi.

Dünya genelinde “helal turizm” kapsamında muhafazakar müşterilere hizmet veren acenteler ile toplantılar düzenlediklerini ifade eden Ece Delen; “çalıştıkları acenteleri ziyaret ederek destinasyonların tanıtımı gerçekleştirdiklerini; 2018 yılında Türkiye’de ilk kez Ürdün Tanıtım Gecesi düzenlediklerini” belirtti.

ECE DELEN: YEDİ BÖLGEDE DESTİNASYON TANITIM TOPLANTILARI DÜZENLEYECEĞİZ

Lokal tur operatörü olarak sektöre katkı anlamında birçok konuda Destination Options olarak öncülük ettiklerine dikkat çeken Delen; “2019 sonu gelmeden yedi bölgede seyahat acentelerimiz ile buluşarak, ofislerimizin bulunduğu ülkeler için destinasyon tanıtım toplantıları” düzenleyeceğiz dedi.

MERAL TUNCER ARGUL: ARAŞTIRMALIYIZ; OKUMALIYIZ; DİNLEMELİYİZ VE ÜRETMELİYİZ

Destination Options Yönetici Ortağı Meral Tuncer Argul ise, destinasyon tanıtım toplantılarını neden düzenlediklerine dair açıklamalarda bulundu.

Meral Tuncer Argul, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Bizler kaç yıllık turizmci olursak olalım her geçen gün bilgiye aç bir şekilde araştırmalıyız; okumalıyız; dinlemeliyiz ve üretmeliyiz. Türkiye genelinde bulunan seyahat acentelerinin önemli bir kısmı muhakkak yurt dışı turu gerçekleştiriyor. Tüm acentelerimizin büyük ya da orta ölçekli müşterisi bulunmakta… Ancak bir çok acentemiz ülkeleri bilseler dahi, “Hangi müşteri profilini hangi ülkeye gönderebilir?”, “Hangi ülkede hangi müşterisine nasıl hizmetler sunabilir?” Bilmiyor; bu da çok normal çünkü bir ülkeye gitmek sadece bir operasyon yapmak bile bazen bu bilgileri edinmeye olanak sağlamıyor. Bu nedenle bu toplantılardaki amacımız öncelikle ofislerimizin bulunduğu ülkeleri ve bu ülkelerdeki turistik hizmetleri anlatmak.”

“DESTİNASYON TANITIM TOPLANTILARI BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Bu toplantılardan sonra çalıştıkları acentelerin hangi müşterisine, hangi ülkeyi ya da nasıl bir tur önermesi gerektiğine ve orada çalışabileceği güvenilir bir partneri olduğu bilgisine daha da hakim olacağını belirten Meral Tuncer Argul; “bu nedenle destinasyon tanıtım toplantılarının büyük önem arz ettiğini” söyledi.

KİMLER KATILACAK?

“Türkiye genelindeki birçok acentemiz ile bir araya gelmek ve onların yanında sadece bir operatör olarak değil partner olarak bulunduğumuzu göstermek istiyoruz” diyen Argul; “bu toplantılara tüm seyahat acenteleri ve turizmcilerin davetli olduğunu” söyledi.

Destinasyon tanıtım toplantıları kapsamında hem destinasyonların olanaklarını partnerleriyle paylaşacaklarını belirten Argul; acenteler için toplantılar süresince sürprizlerinin de olacağını açıkladı.

NE ZAMAN YAPILACAK? HANGİ ŞEHİRLERİ KAPSAYACAK?

Son olarak Destination Options Kurucu Ortağı Ece Delen, destinasyon tanıtım toplantılarının hangi tarihlerde ve hangi şehirlerde düzenleneceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Destinasyon tanıtım toplantılarını 15 Eylül – 15 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planladıklarını açıklayan Ece Delen; “hangi şehirlerde gerçekleştireceğimize ilişkin detaylar içinde bulunduğumuz bu dönemde netlik kazanacak. Ancak bu toplantılarla Türkiye’nin 7 bölgesindeki acentelerimiz ile bir araya geleceğiz. Tüm acentelerimizi ve turizmci meslektaşlarımızı destinasyon tanıtım toplantılarına bekliyoruz” dedi.

Destination Options yeni yapılanmasıyla gücüne güç kattı