Destination Options yeni yapılanmasıyla gücüne güç kattı

Destination Options Kurucu Ortağı Ece DELEN (solda) ve Yönetici Ortak Meral Tuncer ARGÜL

Last Updated on 10 Nisan 2019 by Turizm Günlüğü

Destinasyon yönetimi markalarından Destination Options, genel merkezini Marmaris’e taşıdı. Destination Options Kurucu Ortağı Ece Delen, “Artık Marmaris’teyiz ve acentalarımıza sunduğumuz olanakları fazlasıyla geliştirdik” dedi. İşte Destination Options’ın yeni yol haritası…

İtalya, Fransa, Makedonya, Fas, Ürdün ve Türkiye ofisleri ile toplam 6 ülkede 2012 yılından bu yana incoming tur operatörü olarak hizmet veren ve beş yılda Türkiye turizm pazarına 4 famtrip ve birçok destinasyon tanıtım toplantısı kazandıran Destination Options, Türkiye’deki yönetim merkezini Marmaris’e taşıdı.

Biz de Turizm Günlüğü olarak Destination Options Kurucu Ortağı Ece DELEN ve Yönetici Ortak Meral Tuncer ARGÜL ile hem konuyla ilgili detaylı bilgiler almak hem de 2019 yılını değerlendirmek için bir araya geldik.

NEDEN MARMARİS?

İlk olarak Destination Options’ın genel merkezini Marmaris’e taşımalarının nedenlerini sorduğunuz Ece Delen; “Destination Options’ın Türkiye ofisini, Türkiye pazarında kendileriyle çalışan ya da kendileriyle çalışmak isteyen seyahat acentalarına güven vermek amacıyla açtıklarını” belirtti.

ACENTALARA MESAJ

Destination Options Kurucu Ortağı Ece Delen, bu doğrultuda amaçlarının outgoing yapan ve Destination Options markasıyla çalışmak isteyen seyahat acentalarına: “Destination Options ile çalışırken hem birinci elden/lokalden fiyat alıyorsunuz hem de kendi ülkenizde bulunan TÜRSAB lisanslı ofisi ile kendi ülkenizin kanunları altında iş birliği yapabiliyorsunuz” mesajını vermek olduğunun altını çizdi.

ECE DELEN: HİZMET KALİTEMİZE VE EKİBİMİZE GÜVENİYORUZ

“Bir outgoing acentası yurt dışında eksik hizmet alsa ya da parasını kaybetse uluslararası mahkemeler haricinde kendisini savunacak bir yasa yok” diyen Delen; “kendi hizmetlerine ve ekiplerine güvendikleri için Türkiye’de ofis açtıklarını ve bu konuyu seyahat acentaları için sorun olmaktan çıkarttıklarını” belirtti.

“TÜRKİYE YAPILANDIRMAMIZI MARMARİS’E TAŞIMAMIZ GEREKTİĞİNE KARAR VERDİK”

İtalya, Fransa, Makedonya, Fas ve Ürdün ofisleri ile lokal tur operatörü olarak hizmet verirken Türkiye ofisini de sadece Türkiye’de çalıştıkları acentalara yakın olmak için açtıklarını ifade eden Ece Delen;

“Ancak yıllar içinde yurt dışında çalıştığımız ve şikayetsiz hizmet verdiğimiz seyahat acentalarından Türkiye için talep almaya ve İngiltere, Malezya, Ürdün, Amerika ve Avrupa’dan acentalar ile çalışmaya başladık. Bugüne kadar gelen taleplerin çoğu; İzmir, Marmaris, Fethiye ve Antalya bölgesine olduğundan dolayı Türkiye yapılandırmamızı Marmaris’e taşımamız gerektiğine karar verdik” dedi.

Ece Delen, böylece “hem Türkiye’de çalıştıkları tüm acentalara yakın olmaya devam ettiklerine hem de turist getirdikleri bölgedeki hakimiyeti ele almış olduklarına” dikkat çekti.

MARMARİS’TE YER ALMANIN AVANTAJLARI

Destination Options Kurucu Ortağı Ece Delen’e yönetim merkezi olarak Marmaris’te yer almanın avantajlarını da sorduk. Delen bu avantajları şu şekilde sıraladı:

“Bizim için Marmaris’te olmanın ciddi avantajları var. Bunların en önemlisi incoming yaptığımız operasyon bölgesinde olmamız, ikincisi; Rodos ve Simi Adaları’na da operasyon kolaylığı sunuyor. Bu vesile ile Destination Options olarak hem Türkiye hem de diğer ülkelerdeki bizimle çalışan acentalarımız için kombin turlar yapabiliyoruz.”

Son olarak Ece Delen; Türkiye ofislerini Marmaris’e taşımakla; bölgede edindikleri rekabet edilebilir fiyatlar ile Türkiye’de bu bölgeye operasyon yapmak isteyen acentaların da destekçisi haline geldiklerini, bundan dolayı çok mutlu olduklarını” belirtti.

Destination Options‘tan Ürdün çıkartması