Messe Berlin, IGCC ile Hindistan turizm fuarı pazarına giriyor

Soldan sağa: Bernhard Steinrücke, IGCC, Dirk Hoffmann, Messe Berlin ve Dr. Martin Buck, Messe Berlin.

Last Updated on 29 Ağustos 2019 by Yaşar Çelik

ITB turizm fuarlarının dünya çapında bilinen organizatörü Messe Berlin 15-17 Nisan 2020’de Hindistan’ın Bombay kentinde düzenlenecek olan ITB Hindistan’ı IGCC ortaklığı ile organize edeceğini duyurdu.

Dünya çapında bilinen ilk on fuar ve etkinlik organizatörleri arasında yer alan Messe Berlin, dünyanın bilinen en büyük turizm fuarlarından ITB Hindistan’ı, Hint-Alman Ticaret Odası (IGCC) işbirliği ile 15-17 Nisan 2020 tarihleri arasında Hindistan’ın Bombay kentinde düzenleyeceğini duyurdu.

Berlin’de imzalanan işbirliği sözleşmesi imza törenine Messe Berlin Finans Müdürü Dirk Hoffmann, Seyahat, Messe Berlin Lojistik Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Martin Buck ve IGCC Genel Müdürü Bernhard Steinrücke katıldı. Dirk Hoffmann törende yaptığı konuşmada şunları söyledi,

Soldan sağa: Bernhard Steinrücke, IGCC ve Dr. Martin Buck, Messe Berlin

“ITB Hindistan’ı bölgenin bilinen bir numaralı fuar organizasyonu yapacağız”

“Güçlü ve başarılı ITB markasını Hindistan pazarına tanıtmayı hedefliyoruz. IGCC’yi Hindistan pazarındaki 60 yıllık deneyimiyle oluşturduğu geniş ağı ve uzmanlığı ile yanımızda bulmaktan mutluluk duyuyoruz. ITB Hindistan bizim stratejik ortaklığımızın bir ürünüdür. ITB Hindistan’ı birlikte Hindistan’daki lider fuar organizasyonlarından biri yapacağız.”

Bernhard Steinrücke ise söz sırası geldiğinde ortaklık anlaşması ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Messe Berlin’in Hindistan pazarındaki bu ilk organizasyonunu desteklemekten dolayı gururluyuz. Uluslararası çapta bilinen bir marka olarak ITB’nin ana ortağı olmaktan mutluyuz ve birlikte ITB Hindistan’ı Hindistan fuar pazarında bir numara yapacağımıza dair olan inancımız tamdır. “

Hindistan turizminde Messe Berlin atağı

ITB Hindistan turizm fuarı üç gün süreyle b2b ticaret organizasyonları ve kongre etkinlikleriyle Hindistan seyahat piyasasını dünyaya açacak. Fuar ayrıca, seyahat endüstrisi liderleri ile MICE, Leisure, Corporate ve Travel & Technology alanlarındaki uluslararası katılımcıları arasında Hindistan turizm sektörü için köprü görevi üstlenecek.  Fuarda düzenlenecek konferans ve workshopların da ilgi görmesi bekleniyor.