Son dakika tatilciler için otobüs bileti fırsatları!

Şehirler Arası Otobüslere Bayram Tatili Ayarı

Last Updated on 29 Ağustos 2019 by Yaşar Çelik

Yaz mevsimini son bir tatil ile sonlandırmak isteyenler, 30 Ağustos’un Cuma gününe denk gelmesi sebebiyle üç günlük bir seyahate çıkmaya hazırlanıyor. Uçak biletinden sonra otobüs bileti karşılaştırması ve satışı da yapan Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, 120 TL’den başlayan fiyatlarla Antalya, Fethiye, Marmaris gibi tatil rotalarına otobüs bileti alınabileceğini belirtiyor.

Yazın son günlerini keyifli bir tatille kapatıp sonbahara başlangıç yapmak isteyenler heyecanla 30 Ağustos’u bekliyor. Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil olan 30 Ağustos’un Cuma gününe denk gelmesiyle birlikte pek çok kişi tatil için yollara çıkmaya hazırlanıyor. Tatilini son dakikaya bırakanlar, havaalanına uzak rotaları tercih edenler ve araç kullanarak yorulmak istemeyenler, bu tatil için genellikle otobüs yolculuğunu tercih ediyor. Türkiye’nin en büyük seyahat sitesi Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, tatil öncesinde otobüs biletleri ve popüler rotalar hakkında değerlendirmede bulundu.

“Otobüste son dakikada fiyatın artmaması büyük avantaj”

Enuygun.com olarak uçak biletinden sonra otobüs bileti karşılaştırması ve satışı da yaptıklarını söyleyen Tuğba Hacıbayramoğlu, otobüs biletinde son dakika da olsa aynı fiyata bilet satın almanın büyük avantaj olduğuna dikkat çekti. Günümüzde otobüs yolculuklarında konforun arttığını da belirten Hacıbayramoğlu “Pek çok otobüste tek koltuk seçeneği bulunuyor ve bu koltuklar özellikle tek başına seyahat edenler için büyük rahatlık sağlıyor. Bunun yanında tatile çıkanlar ‘nasıl giderim’ endişesi de taşımıyor çünkü yurdun her yerine otobüsle seyahat etmek mümkün” dedi.

Tatilcilerin tercihi Antalya ve Ege

Üç günlük 30 Ağustos tatili için Antalya, Alanya, Kaş, Fethiye, Marmaris, Didim ve Çeşme gibi tatil yörelerinin otobüs biletlerine ilgi gösterildiği belirten Hacıbayramoğlu, popüler tatil rotalarının bilet fiyatlarını şöyle açıkladı, “Alanya ve Antalya’ya otobüs bileti 120 TL’den başlıyor. Bu dönemin popüler rotası Kaş için otobüs biletleri 190 TL’den satılıyor. Fethiye için 135 TL’ye otobüs bileti var. Bodrum otobüs biletleri ise 150 TL’den itibaren satışa sunuluyor.”

250 TL’ye yurt dışına gidilebilir!

Otobüs yolculuğunun sadece yurt içi ile sınırlı olmadığını belirten Tuğba Hacıbayramoğlu, “Örneğin vizesiz seyahat edilebilen Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye 250 TL’ye gidebilmek mümkün. Gürcistan’ın Batum, Bulgaristan’ın Varna, Burgaz gibi Karadeniz kıyısındaki tatil yörelerine veya Yunanistan, Makedonya, Sırbistan gibi yakın ülkelere yapılan seyahatlerde de otobüs yolculuğu tercih ediliyor” diye konuştu.