Deneyim dolu 4 rota seni bekliyor!

Last Updated on 31 Ağustos 2019 by Turizm Günlüğü

2019’un son ayları ve 2020’nin ilk ayları için yeni rota takvimini oluşturan deneyim odaklı seyahatleriyle ünlü Dünya Değişmeden’in hazırladığı bu program sizi bekliyor. İşte deneyim dolu o 4 rota:

Çernobil: Modern Zamanların Pompei’si / Coşkun Aral ve Tulga Ozan / 3-6 Ekim 2019

Coşkun Aral eşliğinde hafızalarımızdan silinmeyen bir kazanın izini sürmeye gitmeye hazır mısınız? 1986 yılında yaşanan dünyanın en büyük faciası olarak nitelendirilen Çernobil Nükleer Reaktör kazasının günümüzde dahi kalıntılarını görmekteyiz. Binlerce insanı etkileyen facianın ardından bir gün içinde boşalan Pripyat Kasabası 33 yıldır terk edilmiş halde… Uzun süredir ziyarete açık olan bölgeyi keşfederken; Kiev’in modern ve sanatsal yüzünü ve doğasını da seyre dalacaksınız.

Haber önerisi: Faciadan 33 yıl sonra: Çernobil turizm merkezi oluyor!

Romanya: Transilvanya Değişmeden / Cenk Bulut rehberliğinde / 5-11 Ekim 2019

Dünyanın en etkileyici tuz madenlerinden Prahova Slanic tuz madenini, Dracula’nın görkemli şatosunu, seyre doyamayacağız mimarisi ve doğasını Cenk Bulut farkıyla dinleyeceksiniz. Son dönemlerin talep gören ülkelerinden biri olmasına rağmen, kültürel özelliklerini kaybetmeyen Romanya’ya gitmek için yola çıkmaya var mısınız?

Fransa – İsviçre: Lyon Işık Festivali’nden Colmar Noel Pazarı’na / 7-12 Aralık 2019

Cenk Bulut Rehberli’ğinde; Fransa ve İsviçre’yi en güzel dönemlerinden birinde ziyaret etmeye hazırlanın. Lyon Işık Festivali’nden Noel Pazarları’na yolculuk başlıyor!

Kökeni 17. yüzyıla dayanan ve 1989’dan bu yana her yıl düzenlenen, dünyanın dört bir yanından gelen ışık mühendislerinin hazırladığı, şehrin önemli tarihi anıtları üzerine rengarenk ışıkların yansıtılmasıyla yapılan ışık festivalini seyretmenin heyecanı bambaşka olacak. Avrupa’nın ödüllü Noel Pazarları’ndan Colmar’ı gezip, Alsace’ın en güzel köylerinden biri olan Riquewihr’ı ziyaret edeceksiniz. Lezzetli şarapları tadıp içinizi ısıtacağınız bir rota sizleri bekliyor…

Fas: Kuzey Afrika Egzotizmi / 21-29 Ekim 2019 / 14-22 Mart 2020 / Her şey dahil 1550 Euro

Elvan Sülün Özbay Rehberliği’nde; çöl ve deniz deneyimini bir arada yaşayacağınız egzotik bir rotada bir araya gelmeye hazır olun. Masmavi sokaklarıyla saklı kalan Rabat, Atlas Okyanusu’nun kıyısındaki Essouira şehri, Uarzazat’ta gün doğumu ve daha fazlası sizleri bekliyor…

Haber önerisi: Avrupa’yı ucuza gezmek için öneriler