Bir kruvaziyer firması daha İstanbul’a dönüyor

2021 yılında yedinci okyanus gemisini filosuna katacak olan İsviçre merkezli Viking Cruises, rotalarına yenilerini ekledi. Viking Cruises, İstanbul için de dönüş kararı aldı.

2021 yılının başında “Viking Venus” adlı yedinci okyanus gemisini denize indirmeye hazırlanan Viking Cruises, rotaları arasına yenilerini eklediğini açıkladı. İsviçre merkezli firma yeni okyanus gemisiyle Kuzey Avrupa destinasyonlara yönelik rotalarda cruise programları sunacak.

930 yolcu kapasitesine sahip olacak Viking Venus; “British Isles Explorer”, “In Search of the Northern Lights”, “Viking Homelands”, “Into the Midnight Sun” başlıklı, 13 ve 15 günlük programları kapsamında İngiltere’nin başkenti Londra (Tilbury ve Greenwich) çıkışlı Norveç’in Bergen kenti ve İsveç’in başkenti Stockholm varışlı cruise programları sunacak.

5 YENİ AKDENİZ GÜZERGAHI

Bunun yanı sıra Viking Cruises, mevcut Akdeniz rotalarının arasına beş yeni rota daha ekleyecek. Bu kapsamda kruvaziyer firması İstanbul’a da geri dönüş yapacağını açıkladı. Viking Cruises, “Ancient Mediterranean Treasures” (Antik Akdeniz’in Hazineleri) programı kapsamında Yunanistan’ın Pire Limanı’ndan, İstanbul’a sekiz günlük bir cruise rotası sunacak. Bu programda her iki şehirde de konaklama yapılacak.

NİSAN 2021’DE BAŞLAYACAK

Diğer yandan Viking Cruises, Nisan 2021 itibariyle Akdeniz’in farklı kentlerinden İstanbul varışlı daha uzun süreli cruise programları da sunacak. Bu programlar ve detayları şu şekilde:

  • 15 günlük Venedik – İstanbul arası “Ancient Adriatic Treasures” programı
  • 15 günlük Roma (Civitavecchia) – İstanbul arası “Ancient Mediterranean Antiquities” programı
  • 22 günlük Barselona – İstanbul arası “Iconic Mediterranean Treasures” programı
  • 29 günlük Barselona – İstanbul arası “Mediterranean’s Iconic Shores” programı (Karadağ ve Hırvatistan konaklamalı)

Viking Cruise, bu rotaları kapsamında Kuşadası ve Çanakkale Limanları’na da uğrayarak; yolcularına Efes ve Troya Antik Kentleri’ni görme imkanı sunacak.