#Uzakrota’dan Amerika seyahat pazarını şekillendirecek hamle

Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan

2018 yılında Bidroom tarafından Dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri, 2019 yılında da Japon HIS Travel tarafından Dünya’nın en büyük 5 turizm organizasyonundan biri olarak seçilen Uzakrota, geçtiğimiz günlerde New York’ta açtığı ofis ile Amerika’da turizm zirvesi gerçekleştirmek için en büyük adımı atmış oldu.

#UZAKROTA TURİZM ZİRVELERİ VE KÜRESEL RAPORLAMALAR İLE DAHA DA GÜÇLENİYOR…

İstanbul, Londra, Belgrade ve Atina’da düzenlediği zirveler ile Türk turizme yaptığı katkıların yanı sıra Türk markalarını ve girişimlerini de yurtdışına açan Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan Amerika’ya açılma süreciyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Amerika, bizim çok uzun süredir radarımızda olan bir ülke. Amerika’yı yalnızca tek bir ülke olarak değil komple kıta olarak ele alıyor ve adımlarımızı bu yönde atıyoruz. Türk Hava Yolları ve TAV Airports gibi güçlü markaların yanı sıra birçok Türk seyahat girişimi de bu ülkede faaliyet gösteriyor. Bu da bizim bu ülkeye girişimizi oldukça kolaylaştırıyor. Önümüzdeki yıllarda Kuzey ve Güney Amerika’da turizm zirveleri gerçekleştirerek hem bölge markalarını birleştirerek bulunulan ülkeye katkı sağlamak hem de Türk markalarını oralara götürerek yeni işbirlikleri sağlamalarını amaçlıyoruz.”

Amerika ofisinin açılması için sitesinde İngilizce içerik üretimine de başlayacak marka ayrıca üreteceği küresel raporların da alt yapısını burada oluşturmayı planlıyor.