Mete Vardar: Jolly markasını yurt dışına taşıyacağız

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, konuk olduğu televizyon programında, 2019 yılı planlarını ve gelecek dönemde gerçekleştirecekleri projeleri anlattı.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Bloomberg HT’de Üst Düzey programında Arzu Maliki’nin konuğu oldu.

Mete Vardar ilk olarak 2019 sezonuna yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“BEKLENTİLER VE HEDEFLER YÜKSEKTİ AMA…”

“Bu sene için beklentilerimiz çok daha yüksekti; hedeflerimiz de yüksekti” diyen Mete Vardar; değerlendirmelerine şu sözlerle devam etti:

“Özellikle iç pazarda hem dövizin artması, bir takım maliyetlerin artması, iç pazar fiyatlarının yüzde 60-90 arasında artması birtakım olumsuzluklar yarattı. Hedefimiz ciroda yüzde 40 artıştı ama pazarda yaklaşık yüzde 40 bir daralma oldu. Biz de bu daralmadan etkilendik; şirket olarak biz de kişi sayısında yüzde 10 daralma yaşadık.

CİRODA YÜZDE 20 – 22 ARASINDA ARTIŞ

Buna rağmen ciro olarak % 20 – 22 arasında bir büyüme kaydettiklerini ifade eden Mete Vardar; sezonu da yaklaşık yüzde 25 ciroda artışla kapatmayı öngördüklerini belirtti.

KÜLTÜR TURLARINDA YÜZDE 100 BÜYÜME

“Kültür turlarında da yüzde 100 büyüme kaydettiklerini” açıklayan Vardar; “2020 ve sonrasında da çok daha geniş kapsamlı bir kampanya oluşturacağız. Türkiye’nin tanıtımı için çalışmalar yürüteceğiz. Bunu da ülkemize bir borç biliyoruz. Biz işimizi sadece bir ticaret olarak değil, bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz” dedi.

JOLLY TUR YURT DIŞINA AÇILIYOR

Mete Vardar, Jolly Tur’un 2020 hedeflerine ilişkin ise şu açıklamalarda bulundu: “Artık yurt dışına da bu markayı açıp; Türkiye’nin önemli bir markası olarak yurt dışında da yer almak istiyoruz. Türkiye’deki otelleri, kültürel bölgeleri yurt dışında da tanıtıp ülkemize katkı sağlamak istiyoruz. II. çeyrekten sonra Jolly markasını yurt dışına açacağız.”

“THY BİLET SATIŞLARINDA HAKSIZ REKABET OLUŞMUŞ DURUMDA”

Son olarak THY’nin acentaları promosyonlu bilet satışlarının ve kampanya uygulamaları kapsamının dışında bırakması hakkında değerlendirmelerde bulunan Mete Vardar; “THY bizim milli havayolumuz, açıkçası gözbebeğimiz… Bu konu muhakkak olgunlaştırılıp çözülecektir diye düşünüyorum çünkü burada bir haksız rekabet oluşmuş durumda” dedi.