Exp-Ert DMC kaliteye odaklandı

Exp-Ert DMC Kapalı Gruplar Departmanı Müdürü Özgüç Özgümüş, Exp-Ert DMC Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ertem ve Exp-Ert DMC Leisure Departmanı Müdürü Mehmet Yorulmaz

Destinasyon yönetiminin önde gelen markalarından Exp-Ert DMC, hizmet ve ürünlerini belirli kalite standartlarında sunmak için önemli bir adım attı.

Destinasyon yönetiminin önde gelen markalarından Exp-Ert DMC, kuruluşundan bugüne büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemde Exp-Ert DMC, hizmet sunduğu destinasyonların arasına Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerini de ekledi. Artan iş hacmi nedeniyle İstanbul’un Harbiye semtinde yer alan yeni ofisine taşınan Exp-Ert DMC; büyüme hedefleri doğrultusunda yeni bir hamle daha yaptı.

Sunduğu ürün ve hizmetlerde kalite standardizasyonunu sağlamak amacıyla ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi Sertifikası alan Exp-Ert DMC Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ertem, Exp-Ert DMC Kapalı Gruplar Departmanı Müdürü Özgüç Özgümüş ve Exp-Ert DMC Leisure Departmanı Müdürü Mehmet Yorulmaz ile markanın yeni çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk.

Exp-Ert DMC Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ertem

KEMAL ERTEM: ISO 9001 SERTİFİKASI ALAN İLK DESTİNASYON YÖNETİMİ FİRMASIYIZ

Türkiye’de faaliyet gösteren destinasyon yönetimi firmaları arasında ISO 9001 Sertifikası’nı alarak bir ilke imza attıklarını belirten Exp-Ert DMC Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ertem; daha önce farklı seyahat acentelerinin aldığı bu belgeyi, destinasyon yönetimi firmaları arasında ilk kez Exp-Ert DMC’nin aldığına dikkat çekti.

ISO 9001 Sertifikası’nı alma nedenlerini iki başlık altında değerlendirebileceğini ifade eden Kemal Ertem, bunları “kurum içi yönetimde etkinlik ve verimliliği sağlamak” ve “Exp-Ert DMC’nin sektör paydaşlarına sunduğu ürün ve hizmetlerde sürdürülebilir kalite standardını sağlamak” olarak açıkladı.

Exp-Ert DMC’nin operasyon hacminin genişlemesiyle kurum içi yönetim süreçlerinde, dokümantasyon ve istatistiki bilgilerin veriye dönüştürülmesinde birtakım zorlukların baş göstermesinin bu süreçte rol oynayan iç etkenler olduğunu belirten Ertem; diğer etkenin ise Exp-Ert DMC’yi tercih eden acente/tur operatörlerine sundukları hizmet ve ürünleri belli bir kalite standardına kavuşturmak olduğunu söyledi.

“KALİTE STANDARTLARIMIZDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

“Sunduğumuz ürün ve paketlerde belli bir standardı sağlayacağız. Servis verdiğimiz ülkelerin içerisinde hizmet kalitesi Türkiye’nin altında kalan ülkelerin hizmet kalitesini Türkiye seviyesine çekerek, o ülkelerin de hizmet kalitesini yükseltmeye dolaylı olarak ön ayak olacağız” diyen Ertem; sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’dekinden daha yüksek bir hizmet kalitesi sunan destinasyonlarda ise sahip olduğumuz hizmet kalitesini her zaman aynı yüksek seviyede koruyacağız. Ulaşım, konaklama, yeme-içme ve tur rehberi vs. hizmet alanlarında belirlenmiş bir kalite standardımız olacak ve bundan asla taviz vermeyeceğiz. Bir örnekle açıklamak gerekirse, sunduğumuz paketlerde acente müşterilerinin öğle yemeğinde ne yiyeceklerini ve sunulan yemeğin hangi gramajlarda olacağını açık açık belirteceğiz. Konaklanacak otelin şehir merkezine yakınlığını, sunduğu hizmetin kalitesini göz önünde bulunduracağız. Sunduğumuz ürünlere ilişkin tüm detayları müşterilerimizle paylaşacağız ve belirttiğim gibi, standartlardan asla taviz vermeyeceğiz.”

ISO 9001 Sertifikası’nı Exp-Ert DMC’nin sürdürülebilir bir şekilde büyümesine yol göstermesi açısından aldıklarını da ifade eden Kemal Ertem, “Amacımız bu belgeyi alarak iş ortaklarımızın gözünü boyamak değil, sertifikasyon konusunda dünya genelinde kabul görmüş en ciddi belgelendirme kuruluşlarının denetiminden geçerek neyi doğru, neyi yanlış yaptığımızı görmek,” dedi.

Exp-Ert DMC Kapalı Gruplar Departman Müdürü Özgüç Özgümüş

ÖZGÜÇ ÖZGÜMÜŞ: EN ÖNEMLİ YOL GÖSTERİCİMİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Exp-Ert DMC Kapalı Gruplar Departman Müdürü Özgüç Özgümüş ise Exp-Ert DMC olarak kaliteli hizmet ve ürün sunmak için yola çıktıklarını belirterek, ISO 9001 Sertifikası’nın bu zincirin önemli bir halkası olduğunu ifade etti.

Exp-Ert DMC’nin yeni ofisine taşınmasının sadece bir adres değişikliği olmadığını vurgulayan Özgüç Özgümüş, “En önemli yol göstericilerimiz arasında müşteri memnuniyeti, kaliteli hizmet ve fark yaratan içeriğe sahip tur paketleri sunmak yer alıyor,” dedi.

Piyasadaki ürünlerden farklı seçenekler sunmak için Exp-Ert DMC bünyesinde sanat tarihi uzmanlarının ve seyahat tasarımcılarının çalıştığını açıklayan Özgümüş, önümüzdeki süreçte içeriklerin daha da zenginleşeceğini söyledi.

Exp-Ert DMC olarak gelir ve kâr artırmaktan çok, geleceğe yönelik yatırımlara ve sürdürülebilir bir gelişmeye önem verdiklerine dikkat çeken Özgümüş, ISO 9001 Sertifikası’nı almanın kurum içi iş akışını daha verimli kılıp güçlendireceğini ve sürdürülebilir gelişmede kilit rol oynayacağını ifade etti.

Exp-Ert DMC Leisure Departman Müdürü Mehmet Yorulmaz

MEHMET YORULMAZ: HİZMET KALİTEMİZLE FARK YARATACAĞIZ

Exp-Ert DMC Leisure Departman Müdürü Mehmet Yorulmaz konuya ilişkin değerlendirmesinde şirket olarak sundukları seçenek ve hizmet kalitesiyle fark yaratacaklarını belirterek, “Exp-Ert DMC olarak öncelikli amacımız en kaliteli ürünü en uygun maliyetle pazara sunmaktır ” dedi.

ISO 9001 Sertifikası kapsamındaki denetimlerin kendileri için önemli bir yol gösterici olacağını ifade eden Yorulmaz şunları söyledi: “Her alanda kalite standartlarımızı tavizsiz koruyacağız. Örneğin herhangi bir ülkede kullanacağımız araç yedi yaşından fazla olmayacak. Çalıştığımız iş ortaklarımız da bu gibi kriterlerimizi önceden bilerek kendi müşterilerine daha güvenilir ürünler sunabilecekler. Exp-Ert DMC ile çalışan acenta/tur operatörleri, Exp-Ert DMC’nin standartlarının farkında olup müşteri memnuniyet garantisinden emin olarak çalışmalarını sürdürebilecekler” dedi.

Destinasyon yönetiminin Exp-Ert’i yeni adresinde