Ünlülerin Şefi Stefan Jerkfelt Richmond Nua mutfağında!

Chef Stefan Jerkfelt

Mel Gibson’dan Cindy Crawford’a, Bill Clinton’dan Angela Merkel’e ünlü isimlerin favori Şefi “İskandinavya, Asya, Amerika ve Avusturalya’nın önde gelen otel ve restoranları için lezzeti baştan tanımlayan Şef Stefan Jerkfelt, yaratıcılığını Richmond Nua’ya taşıyor.

Yenilikleri ve aldığı önemli ödülleri ile “iyi yaşam” alanında başarısını sürdürmeye devam eden Richmond Nua Wellness-Spa, sezona İsveçli Şef Stefan Jerkfelt’in hazırladığı a la carte menüsü “Aqua Menu”yu yorumlayarak başlıyor.

Stefan Jerkfelt, kariyeri boyunca Fransa’dan Almanya’ya, Amerika’dan Mısır’a birçok ülkede, ünlü restaurantlarda dünya mutfağının inceliklerini sergileyen ve dünyaca ünlü tenis turnuvalarında İsveç Milli Takımı’nın danışman şefliğini yaptı.

Richmond Nua Wellness – Spa “Aqua Menu”de ise şefin ustalığını sergilediği birbirinden farklı lezzetler vejeteryan ve vegan yorumlarla da dikkat çekiyor.

Stejan Jerkfelt Avrupa ve Asya mutfağını birleştirdiği yemeklerini Türk stiliyle harmanladı. Bu iki mutfaktaki tecrübesini özellikle Türkiye’de yaptığı detaylı araştırmaları ve Nua’da yaptığı çalışmalar sayesinde farklı bir seviyeye getirdi ve Türkiye’de tanıştığı yeni tatları yemeklerine ekleyerek uyumlu lezzetler geliştirdi.

Stefan Jerkfelt tarafından hazırlanan yeni menüler

Portakal ve zencefil ile hazırlanan “Taze Domates Çorbası”, hindistan cevizi sütü ve kişniş ile hazırlanan “Asya Usulü Havuç Çorbası” yeni menünün dikkat çeken vegan çorbaları.

Ana yemek menüsünde ise ballı glaze soğanlı “Pancar Carpaccio üzerinde İsveç Köfte” ve “İskandinav Usulü Somon ve Karides Kek” ve “Teriyaki Soslu Tavuk” İsveçli Şef Stefan Jerkfelt’in en iddialı tabaklarından.

Salatalarda ise enginar kalbi, tulum peyniri ve karamelize ceviz ile hazırlanan “Doğal Ot Salatası” hem damağa hem de ruhunuza dokunacak.

Tatlı menüsündeki vanilyalı dondurmayla servis edilen “Ilık Kestaneli Kek” ise yemeğinizi leziz bir tatlıyla sonlandırmak için ideal bir seçim.

Stefan Jerkfelt tarafından hazırlanan yeni menüsü, farklı su terapileri, uzman terapistler ve kişiye özel programları ile Richmond Nua bedensel ve ruhsal arınmayı yeni baştan tanımlıyor, misafirlerine kusursuz bir deneyim sözü veriyor.

Ödüllerin vazgeçilmez adresi yine Richmond Nua Wellness-Spa

Geçtiğimiz günlerde, 2019 World Luxury Spa Awards’da ‘Global’ kategoride “Dünyanın En Lüks Destinasyon Spa’sı” ödülüne layık görülen, uluslararası birçok prestijli ödülün sahibi, Türkiye’nin ilk ve tek destinasyon Spa’sı Richmond Nua; farklı su terapileri, sağlıklı menüler, uzman terapistler ve kişiye özel programları ile bedensel ve ruhsal arınma için benzersiz olanaklar sunuyor.

Richmond Nua Wellness – Spa wellness-spa konsepti gereği 14 yaş ve üzeri misafir ağırlayabilmektedir.