“Sizlerin sesi olmaya devam etmek için yeniden adayım”

12 Months Travel Seyahat Acentası sahibi Aylin Güneşli
12 Months Travel Seyahat Acentası sahibi Aylin Güneşli

Last Updated on 14 Ekim 2019 by Yaşar Çelik

TÜRSAB Şişli Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Aylin Güneşli, 21 Ekim 2019 Pazartesi günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Saat : 09:00-12:00 arası yapılacak TÜRSAB Şişli BTK seçimleri için yeniden aday olduğunu açıkladı.

21 Temmuz 2018 Cumartesi günü TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen (o zamanki adı) “Yöre Temsil Kurulu” seçimini 12 Months Travel Seyahat Acentası sahibi Aylin Güneşli kazanmıştı. Güneşli, 2018’den beri sürdüğü Şişli BTK Başkanlığına yazılı bir açıklama ile yeniden aday olduğunu açıkladı.

İşte 12 Months Travel Seyahat Acentası sahibi Aylin Güneşli’nin TÜRSAB Şişli Bölge Temsil Kurulu seçimleri için kaleme aldığı o yazısı:

Sevgili Meslektaşlarım, Değerli Dostlarım,

21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen TÜRSAB Şişli ve Kağıthane BTK seçimlerinde, Sizlerin Sesi Olmak için talip olduğumuz görevde, şahsıma ve Yönetim Kurulumuza vermiş olduğunuz oylarla, bizlere güveninizi göstererek hem onurlandırdınız hem de sorumluluk verdiniz.

SİZLERİ DİNLEDİK…

Göreve talip olduğumuzda verdiğimiz söze sadık kalarak öncelikle sizleri dinledik. Geniş katılımlarınızla bizleri son derece mutlu ettiğiniz ve yol haritamızı çizmemize büyük katkı sağladığınız toplantılar gerçekleştirdik. Sizleri zamanımız elverdiğince ofislerinizde ziyaret ederek, hem tanıştık, hem dinledik. Sizlerden gelen tüm sorun, eleştiri, çözüm önerilerini, dilek ve görüşleri Yönetim Kurulu toplantılarımızda detaylı olarak tartışarak TÜRSAB Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza sunduk. Takipçisi olduk.

SORUNLARINIZI YETKİLİLERE İLETTİK…

Görev süremiz boyunca, bölge acentalarımızın en önemli sorunlarını çözüm önerilerimiz ile birlikte, Turizmden sorumlu Sayın İstanbul Vali Yardımcımıza, Sayın İl Kültür Turizm Müdürümüze, Sayın Şişli Kaymakamımıza, Sayın Şişli ve Kağıthane Belediye Başkanlarımıza, Sayın Şişli ve Kağıthane Emniyet Müdürlerimize, Sayın UKOME Başkanımıza, Sayın Türk Havayolları Yurtiçi Satış Başkanımıza, THY Harbiye Satış Müdürümüze ve THY Acentalar Müdürümüze, Sayın İRO Başkanımıza, gerçekleştirdiğimiz resmi ziyaretlerimizde en üst düzeyde yetkililere birinci ağızdan ilettik.

İŞ GELİŞTİRME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK

Bölge Acentalarımızın iş hacmini arttırmak, yeni rotalar çıkarmak ve yeni keşifler için Yeşil Bursa’mıza İş Geliştirme Gezisi, aramızdaki işbirliğini arttırmak içinde Taksim Barcelo Otel ev sahipliğinde “İş Geliştirme Etkinliği” düzenledik.

Gezi ve etkinliklerimiz tamamen sponsorlarımız tarafından gerçekleşti.

KAÇAK FAALİYETLERLE MÜCADELE ETTİK

İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Emniyet, Zabıta, İRO ve TÜRSAB Denetim Bölümümüz ile iyi bir işbirliği yaparak, kendi tespitlerimiz ve sizlerden gelen ihbarlar doğrultusunda KAÇAK FAALİYETLERLE MÜCADELE EDEREK cezalar kestirdik, kaçak faaliyet gösteren iş yerlerini kapattırdık. Bölgemizde, caddelere tur satmak amacıyla kurulan stantları kaldırttık.

MÜZE BİLETLERİ konusunda, TÜRSAB ev sahipliğinde SICPA ile yapılan, sorun ve çözüm önerilerimizi sunduğumuz toplantıya katıldık.

BÖLGE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI ZİYARET EDEREK gezilerinde mutlaka Seyahat Acentası kullanmalarının sözünü aldık.

THY Yurtiçi Satış Başkanımız, Harbiye Satış Müdürümüz ve Acentalar Müdürümüz ile THY Genel Müdürlük ve Harbiye Satış Ofisinde yaptığımız toplantılarda, servis bedellerinin arttırımını, grup rezervasyonlarında ki kur farkı sorununu, free uygulaması ve ödeme şartlarının opsiyon ile belirtilmesini, İnternet sitelerinde düşük hizmet bedeli ile satış yaparak ve benzeri uygulamalar nedeniyle acentaları ile rekabet etmemeleri gerektiğini, uzun bayram dönemleri sonrasına denk gelen devre ödemelerinin birkaç gün ertelenmesi konularını masaya yatırdık.

İstanbul Yeni Havalimanı’nı inşaat halindeyken gezerek, eksik ve düzelmesi gerekenleri yerinde tespit ederek IGA yetkililerine ve TÜRSAB Başkan’ımıza bildirdik.

9+1 ARAÇLAR İÇİN UKOME İLE GÖRÜŞTÜK

UKOME Başkanımızı ziyaret ederek Seyahat Acentalarının öz varlık araçları ile transfer yapmalarının engellenmemesi gerektiğini, 9+1 Vito, Minibüs araçlara bekletilmeden yol belgesi verilmesi gerektiğini, Ordu Caddesinin trafiğe kapanmaması gerektiğini kapanırsa da kullanacakları raylı sistem projemizi sunduk.

İRO Başkanımız ile görüşerek nadir bulunan dillerdeki rehber eksiğinin giderilmesini ve rehberlerin mutlaka acentalara makbuz vermesi konusunu gündeme getirdik.

TÜRSAB Şişli BTK Başkanı olarak, TÜRSAB Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun davetiyle dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan ITB Berlin fuarına katılarak, THY Cooperate ve DRV (Alman Seyahat Acentaları Birliği) birebir görüşmeler yaptık.

Otellerin TL bazlı ödeme alması gerekmesine rağmen, döviz bazlı ödeme almaları konusunda misafirlerimiz ile sıkıntı yaşamamak ve misafirlerimize verilmek üzere TÜRSAB Hukuk Bölümümüz işbirliği ile hukuki yazı hazırlattık.

SİZLERİN SESİ OLMAYA DEVAM ETMEK İÇİN YENİDEN ADAYIM

Başladığımız işlerin takibini yapıp sonuçlarını almak, SİZLERİN SESİ OLMAYA DEVAM ETMEK, ACENTA KULLANIMININ önemini herkese duyurmak ve yeni projelerimiz için ekibimle bir dönem daha “İstanbul Şişli Bölge Temsil Kurulu” Başkanlığına adaylığımı koyuyorum.

Ekibimiz, yine bölgemizde faaliyet gösteren, sektörümüzün farklı segmentlerini temsil eden değerli 6 kişilik asil ve 7 kişilik yedek yönetim kurulu meslektaşımdan oluşmakta.

Ülkemiz, mesleğimiz ve bölgemiz için geçtiğimiz sene boyunca yaptıklarımızı ve önümüzdeki dönem projelerimizi sizlerle paylaşmanın heyecanı ve coşkusu ile sizleri aşağıda belirtilen detaylar doğrultusunda oy vermeye davet ediyoruz.

2019 Bölge Temsil Kurulu Seçim Tarihi

Tarih : 21 Ekim 2019, Pazartesi
Yer : Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
Saat : 09:00-12:00 arası

BÖLGE TEMSİL KURULU SEÇİMLERİNDE OY KULLANMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Oy kullanmanız için gerekli olan, noter tasdikli imza sirkülerinizi, ticari sicil gazetesi ve geçerli faaliyet belgenizi yanınıza aldığınızdan emin olunuz.

Bu vesileyle görev süremiz boyunca yakın işbirliği içinde olduğumuz tüm kurum ve meslek kuruluşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve Saygılarımla,
Aylin Güneşli
12 Months Travel”