Gürsel Kaya: Antalya Turizm Fuarı yerinde pazarlamayı sağladı

Last Updated on 2 Kasım 2019 by Turizm Günlüğü

Antalya’da düzenlenen ilk turizm fuarı olan Antalya Turizm Fuarı kapsamında; Calista Resort Satış Pazarlama Direktörü Gürsel Kaya, fuara ve sektörde yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Calista Resort Satış Pazarlama Direktörü Gürsel Kaya, Antalya Turizm Fuarı gibi bir organizasyon benim sürekli aklımdan geçen ve istediğim bir şeydi diyerek; fuarın yapılacağını duyunca çok sevindiğini belirtti.

Gürsel Kaya, “Sürecin başlangıcından dolayı hem şahsım hem de otelim olarak bu sürece elimizden geldiği kadar destek vermeye çalıştık. Neden destek vermeye çalıştık? Çünkü Antalya yüksek turist potansiyeline sahip, geniş çaplı ülkelerden turist ağırlıyor. Turizmin kalbi olan yerde böyle uluslararası bir organizasyon olması çok önemli…

“BİR DESTİNASYONU ANLATMAK BAŞKA, YERİNDE PAZARLAMAK BAŞKA…”

Böyle bir yerde kendi şehrimizde, otellerimizin olduğu yerde paydaşlarımızla, partnerlerimizle bir araya gelip onlarla sezon sonunda vakit geçirmek çok önemli. Hem geçmiş sezonu değerlendirip hem de gelecek sezonla ilgili fikir geliştiriyoruz. İş gücümüzü artırmak için bir aradayız.  Ürünlerimizi kendi yerlerinde pazarlayacak şeyleri birebir gösterip, anlatıyoruz. Sözlerimizi anlatmak başka, yerinde pazarlama başka. Çok başarılı bir fuar geçiyor. Buraya katılan bütün katılımcılar ve katılamayan katılımcılar önümüzdeki seneler bu fuara ciddi destekler vererek en az 3 – 4 sene sonra turizmde adı geçen bir fuara sahip olacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.