Buselik Fenerbahçe’deki yeni şubesini açtı

Last Updated on 6 Kasım 2019 by Turizm Günlüğü

Anadolu Hisarı, Tünel ve Moda Teras meyhaneleriyle çok sevilen Buselik, Fenerbahçe-Kalamış’ta açılan yeni şubesiyle misafirleriyle buluşuyor.

Türk, Sefarad ve Rum lezzetlerini, adı gibi zarif ve hayat dolu bir konseptle sunan Buselik, keyifli anlara Fenerbahçe – Kalamış’taki yeni meyhanesiyle de eşlik ediyor. İki asırlık tarihe tanıklık eden Jean Botter Köşkü’nde misafirlerini ağırlayan Fenerbahçe Buselik, lezzetli sunumunu göz alan mimarisiyle birleştiriyor.

Mevsimin taze ürünleriyle hazırlanan lezzetler, her daim Buselikler’deki keyifli sohbetlere eşlik ediyor. Menüde yer alan mezelerden zeytinyağlılara, ara sıcaklardan tatlılara farklı damak tatlarına hitap eden seçenekler, dost sofralarındaki muhabbetleri şenlendiriyor. Ballı Reyhanlı Karides’ten Köpoğlu’na, Vişneli Yaprak Sarma’dan Güveçte Yaprak Ciğer’e, Şambrak’tan Otlu Izgara Levrek’e ağız sulandıran birbirinden güzel lezzetler Buselik’lerde seçilebiliyor.

Günü, çay ya da kahve yanındaki tatlıyla bitirmek isteyenleri de tadı damaklarda kalacak lezzetler bekliyor. Keçi sütlü dondurmanın eşlik ettiği Fırında Tahin Helvası, vişne ve kaymakla sunulan Hayrabolu Tatlısı, Fırında Gelibolu Peynir Helvası Buselik’in sevilen tatlıları arasında öne çıkıyor.

Tarihi atmosfer eşliğinde

Buselik Fenerbahçe’nin yer aldığı köşkün tarihi bir değeri de var. Osmanlı döneminde sarayın terziliğini yapan Jean Botter’ın yazlık olarak yaptırdığı köşk, içerisinde hala tarihin izlerini taşıyor. Dönemin ünlü mimari Raimondo Tommaso D’Aronco tarafından tasarlanan köşk, uzun koridorları, zarif çerçeveleri, vitray camları ve renkli fayans detaylarıyla Art Nouveau tarzını yansıtıyor.

Fenerbahçe Buselik hafta içi 17.00-00.00 ve hafta sonu 15.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Fenerbahçe Buselik Adres ve İletişim:
Fenerbahçe Mah. Kalamış Cad. No: 87 Kadıköy – 0216 345 34 36

Tünel Buselik hizmete açıldı