Ressam Sedef Yavuzalp eserleriyle Göbeklitepe Turizm Fuarı’nda

Ressam Sedef Yavuzalp Şanlıurfa’da 7-10 Kasım tarihlerinde açılacak “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı”na eserleriyle katılıyor.

Mozaikizm’i geliştiren Türk Ressam Sedef Yavuzalp, Şanlıurfa’da 7-10 Kasım tarihlerinde açılacak “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı”nda sanatseverlerle buluşuyor.

UNESCO tarafından Dünya Miras listesine alınan ve tarihin sıfır noktası olarak tüm Dünyanın ilgi odağı haline gelen Göbeklitepe Yılı kapsamında Şanlıurfa’da “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı” düzenleniyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Fuar, 07-10 Kasım 2019 tarihlerinde “Şanlıurfa Kongre ve Fuar Merkezi’nde açılacak. Ülkemizin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerin etkili bir şekilde yönetimi ve tanıtılmasına yönelik olarak düzenlenen “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı”nda Ressam Sedef Yavuzalp de eserleriyle yer alacak. Yavuzalp’in “Mozaik Esintisi” tekniğiyle yaptığı eserleri fuar alanında Fırça Sanat Galerisinde sergilenecek.

Kendi özgün “mozaik esintisi” tekniğiyle dünyada mozaikizmi geliştiren Türk ressam Sedef Yavuzalp, topraklarımızda yaşamış bazı medeniyetleri ve kültürel varlıkları konu alan tasvirleri eserlerinde yansıtıyor. Yapıtlarında ülkemiz ve dünya medeniyetine ait olan ve müzelerimizde yer alan bazı antik mozaik eserleri kendi özgün ‘’mozaik esintisi’’ tekniğiyle yorumluyor. Mozaikist Ressam Sedef Yavuzalp hem sanatçı hem de diplomat olarak bu topraklara ait görsel değerlerin ortaya çıkarılmasına destek oluyor. “Mozaik Esintisi” tekniğiyle ülkemizin tanıtımına katkıda bulunuyor, geçmişe ışık tutuyor.