Dorak Holding’den yeni otel yatırımı

Dorak Holding, Hagia Sofia Mansions Curio Collection by Hilton markası altındaki otelini Sultanahmet’te hizmete açtı. İşte Dorak Holding’in Sultanahmet’teki yeni oteline ilişkin detaylar…

Kapadokya Bölgesi başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve Kuşadası’ndaki yatırımlarıyla turizm sektörünün güçlü markalarından olan Dorak Holding, Sultanahmet’te büyük bir projeye imza attı.

Aralarında tarihi Yeşil Ev’in de olduğu tarihi Soğuk Çeşme Sokağı’ndaki konakların işletim hakkını TURING’den devralan Dorak Holding, ünlü otel zinciri Hilton ile iş birliğine giderek tesisi Hagia Sofia Mansions Curio Collection by Hilton markası ile hizmete açtı.

CURIO KOLEKSİYONU’NA DAHİL OLAN İLK TESİS

Türkiye’de Hilton markasının Curio koleksiyonuna dahil olan ilk tesis olarak hizmete giren Hagia Sofia Mansions Curio Collection by Hilton, Topkapı Sarayı ile Ayasofya Müzesi’nin orta noktasında misafirlerini ağırlamaya başladı.

Otelin açılışı için önceki gün bir parti düzenlendi. Açılışta, Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, Başkan Yardımcısı Ahmet Kaplan Tan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Pilav, Hilton Avrupa Mimarlık ve İnşaat Proje Yöneticisi Cihan Yıldırım, Hilton Kıdemli Yöneticisi Fabienne Salet ile Otel Genel Müdürü Melis Okay ve tüm çalışanlar yer aldı.

12 KONAKTAN OLUŞAN 78 ODALI TESİS

Yeşil Ev ve 12 konaktan oluşan toplam 78 odalı tesis, fine dining restoranı olarak hizmet veren bin 500 yıllık su sarnıcı ve tarihi sütunlarla çevrili SPA’sıyla İstanbul’da önemli bir merkez olacak.

Dorak Holding tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, toplam 9 bin metrekarelik alan yeniden İstanbul’a kazandırılmış oldu.

Hagia Sofia Mansions Curio Collection By Hilton, konuklarına Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı’na komşuluk etme imkanı veriyor.

III. Selim döneminde yapılan misafirhane ve sarayda görevli üst düzey çalışanların barındıkları konakların bulunduğu Soğuk Çeşme Sokağı şimdi, Ottoman Suites, Hagia Sofia Suites, Hürrem Sultan Suite, Junior Suite ve Superior Room olarak farklı oda tipleriyle farklı bir konaklama deneyimi sunuyor.

Dorak ve HIS Global ortak şirket kurdu