OTSAD’tan Firuz Bağlıkaya’ya destek açıklaması

1 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecek TÜRSAB Seçimleri öncesinde OTSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kırk, adaylardan Firuz Bağlıkaya’ya destek vereceklerini açıkladı.

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kırk, TÜRSAB’ın mevcut Yönetim Kurulu Başkanı olan Firuz Bağlıkaya’ya neden bir kez daha şans verilmesi gerektiğini nedenleriyle açıkladı.

Firuz Bağlıkaya’nın özlenen TÜRSAB’ı geri getirdiğini öne süren Hüseyin Kırk; Bağlıkaya’ya neden bir dönem daha şans verilmesi gerektiğine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

FİRUZ BAĞLIKAYA’YA NEDEN BİR DÖNEM DAHA DESTEK VERİLMELİ?

“Öncelikle Firuz Bağlıkaya ve yönetimi yıllardır Bakanlığa ve Meclis’e gitmeyen 1618 Sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu için taslak bir çalışma hazırlayarak; bu taslak çalışmasını Bakanlığa sunmayı başardı. Her başkan göreve geldiğinde 24 ay süreyle TÜRSAB’ın başkanlık koltuğuna oturuyor. Fakat Firuz Bağlıkaya; Başaran Ulusoy’un hesap veremediği milyonlarca liralık borç batağında yüzen bir TÜRSAB’ı 3 ay ertelemeli şekilde devraldı. Bağlıkaya ve yönetimi kalan 21 aylık sürede birçok yeniliğe ve önemli çalışmalara imza attı. Örneğin artık TÜRSAB, her turizm fuarında üyelerine B2B görüşmeler için stand alıp, tanıtım yapma fırsatı sunuyor.”

“ACENTALAR BU SEÇİMDE DEĞİŞİME DEVAM DİYECEK”

Seyahat acentalarının bu seçimde “Değişim Devam Ediyor” diyeceğinden emin olduğunu ifade eden Hüseyin Kırk; “bir kez daha şans verilmesi halinde Firuz Bağlıkaya’nın, yenilenmiş ekibi ile TÜRSAB’ın tarihini seyahat acentaları lehine değiştireceğine ve yeni bir vizyon kazandıracağına inanıyorum” dedi.

Firuz Bağlıkaya yönetimindeki TÜRSAB’ın Ortadoğu pazarına yönelik çalışmalarına değinen Hüseyin Kırk; “TÜRSAB Başkanımız Bağlıkaya’nın Ortadoğu pazarına yönelik ilgi ve alaka bizleri oldukça memnun etmiştir. Dubai ATM 2019 Fuarı’nda geniş bir stand ile katılım göstermemize ön ayak olarak; seyahat acentalarının daha etkin B2B görüşmeleri gerçekleştirmelerine olanak sağladı. Bağlıkaya’nın en önemli söylemi ise seyahat acentalarının yararına olacak her projeye destek vereceğiz demesi oldu.” açıklamalarında bulundu.

“ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

TÜRSAB Yönetimi için adaylığını açıklayan isimler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Hüseyin Kırk; “Bence bu seçimlerde öne çıkan iki aday söz konusu… Bu iki tecrübeli ve avantajlı aday ise Firuz Bağlıkaya ve Davut Günaydın. Fakat Davut Günaydın 24. Dönem sonrasına hazırlanıyor gibi görünüyor. Bu da doğru bir strateji; her iki adaya da başarılar diliyorum” dedi.

“İSTANBUL TURİZMİNE KATKI SAĞLAMAK ADINA GÖREVE HAZIRIZ”

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla kurulan ve 18 Kasım tarihinde lansman toplantısının gerçekleştirildiği İstanbul Turizm Platformu hakkındaki görüşlerini de dile getirdi.

İstanbul’un dünya turizm kentleri arasında ilk beşte yer almasının hedeflenmesi gerektiği konusunda hemfikir olduklarını ifade eden Hüseyin Kırk; “İstanbul Turizm Platformu’nun da bu vizyon için yola çıktığını ve bu hedef için Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği olarak Ortadoğu pazarına yönelik tecrübelerini her daim bu platformda, İstanbul ve ülke turizmi için paylaşabileceklerini” belirtti.

FİRUZ BAĞLIKAYA’NIN TALEBİ BİZLERİ UMUTLANDIRDI

Hüseyin Kırk son olarak şu açıklamalarda bulundu: “TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak; Ankara ve İzmir’den sonra, İstanbul’da da acentaların taşıma sorununa çözüm bulunacağının müjdesini turist taşımacılığı yapan binlerce seyahat acentamız ile birlikte sizden bekliyoruz demesi” bizleri son derece umutlandırmıştır.

Umarım ulaşım konusu kalıcı bir şekilde çözüme kavuşur bizler de 2020 yılında daha iyi şekilde turistlere hizmet verebiliriz.”