Araç kiralama sektöründe dev satın alma

Otomotiv, sigorta ve yazılım sektörlerinde faaliyet gösteren Bor Holding araç kiralama alanında önemli bir satın almaya imza atarak sektörün önde gelen markalarından Sixt Türkiye’yi bünyesine kattı.

1992 yılından bu yana araç kiralama sektöründe faaliyet gösteren Sixt Türkiye’yi satın alan Bor Holding, satın alma ile birlikte Sixt Türkiye’ye 200 milyon TL yatırım gerçekleştirecek ayrıca şube sayısını da iki yıl içinde iki katına çıkartmayı hedefliyor. Böylece 2021 yılı sonunda 41 şubeye ulaşılacak. Aynı süre içinde 1.300 olan araç sayısı 3.900’e çıkarılacak.

“Rekabet gücümüzü artıracağız”

Yapılan anlaşma ile Sixt Türkiye bünyesinde hizmet veren tüm çalışan, bayii ve satış ağı Bor Holding’in yönetimine geçmiş olacak. Satın alma ile ilgili bir açıklama yapan Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan, “Yüzde 100 yerli sermayeli bir grup olarak Sixt gibi uluslararası bir markanın Türkiye temsilciliğini almaktan dolayı mutluyuz. Bor Holding olarak Sixt Türkiye markasını bünyemize alırken uzman olduğumuz alanlarda büyümeyi ve ülkemizde istihdam sağlamayı hedefledik. Bor Holding’in güçlü ve kurumsal sermaye yapısı ile Sixt Türkiye’nin büyümesini gerçekleştireceğiz. Resmi anlaşma süreci sonrasında yeni şubeler ile rekabet gücümüzü artıracağız ve ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamaya devam edeceğiz” dedi.