Havada stratejik işbirliği

Almanya’nın ulusal havayolu Lufthansa ve Google Cloud arasında teknolojik işbirliği imzalandı. Bu işbirliği sayesinde havayolu şirketinin uçuşlarda oluşabilecek düzensizlikleri önceden belirlenerek düzeltilmesi sağlanacak.

Hava aracı bakımı ve rotasyonuyla, kabin görevlilerini yolcuların varış saatleri, hava şartları veya izdiham da dahil olmak çeşitli konularda bilgilendirecek verilerin birleştiği yeni bir platformun oluşturulacağı işbirliği kapsamında uçuşlarda rötar olması durumunda Lufthansa’nın yeniden uçuş düzenini sağlamasına yardımcı olunması hedefleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Google Cloud CEO’su Thomas Kurian ve Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Detlef Kayser şu açıklamalarda bulundular:

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian: Bu işbirliğiyle havayolu operasyonlarının geleceğini kökünden değiştirme fırsatını elde ediyoruz. Havayolunun en büyük sorunlarından birini çözmek ve her yıl bu havayolunu kullanan 145 milyondan fazla yolcunun deneyimlerini iyileştirmek için Lufthansa Group ile Google Cloud’un en iyilerini bir araya getiriyoruz.

Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Detlef Kayser: Google’ Cloud’un teknolojisi ile Lufthansa Group’un operasyon uzmanlığıı birleştirerek, çalışmalarımızın dijitalleşmesini daha da ileriye taşıyoruz. Bu işbirliği, uçuşlarda oluşabilecek düzensizlikleri önceden belirlememize ve erken aşamadayken bu sorunları düzeltmemize imkan sağlayacak.

Kaynak: Gerçek Gündem