Henüz UBER’den kurtulamayan taksicilere bir şok da minibüsçülerden

Yeni metro ve tramvayların hizmete alınmasıyla birlikte zor günler yaşayan minibüsçü esnafı kentteki bin minibüsün lüks taksiye çevrilmesi için talepte bulundular.

Şehirde bir lüks taksi ihtiyacı var!

17 bin 395 taksi sayısının taksi yolcusuna cevap veremediğini ve taksicilerin daha Uber’den kurtulmadan yeni korsan taksicilerin çıktığını belirten Gebze Harem Minibüsleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramis Yılmaz, “Kartal-Pendik-Kadıköy metrosu, Marmaray, hızlı tren ve daha çok sayıda raylı sistem yapıldı. Şehir trafiğine ve yolcu taşımacılığına katkı sunan projelere karşı değiliz ancak minibüsçüler olarak iş bulamıyoruz. İstanbul’da ciddi manada taksi ihtiyacı var. Belirttiğim sayılar yolcu taleplerini karşılamaya yetmiyor.

“Minibüsçüler olarak bu açığı kapatmaya talibiz”

İlgili esnaf odalarımız bu konuda ortak karar alarak İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iletti. Çok sayıda esnaf odasının ortak kararını, birlikten, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne iletmesini ve şehirdeki 1.000 minibüsün lüks taksiye çevrilmesini talep ettik. Yetkililerin vereceği olumlu yanıt minibüsçü esnafını sevindirecektir” dedi.

Kimsenin ekmeğinin peşinde değiliz!

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre bu talepleriyle kimsenin ekmeğinin peşinde olmadıklarının altını özellikle çizen Ramis Yılmaz, sadece bir ihtiyaca cevap vermek istedikleri şu sözlerle anlattı:

“Olumlu yanıt alırsak taksiciler korsandan kurtulacak”

“Zira şehirde bir lüks taksi ihtiyacı var. Bu karşılanmadığı sürece de korsana çözüm bulunamıyor. Korsan taksiciler artık internet üzerinde sayfa bile açıyor. Bunu taksiciler de herkes de biliyor. Biz bu korsanın da önüne geçeceğiz. Belediyeden olumlu yanıt aldığımızda yaşanan sorunlar azalacak, taksiciler korsandan kurtulacak, minibüsçüler de evine ekmek götürebilecek.”