TUI muhafazakar otel için özür diledi

Dünyanın önde gelen turizm şirketlerinden TUI Group (Touristik Union International), Türkiye’de alkollü içki servis etmeyen, kadın ve erkek havuzlarını ayıran otele gönderdiği Avrupalı müşterilerden özür diledi.

Euronews’un İngiliz ve Fransız basınından aktardığı habere göre; turistler Fethiye Ölüdeniz’deki Ova Oteli için rezervasyon yaptı, ancak tatil tarihi gelmeden önce otel el değiştirdi.

Oteli satın alan Zehra Grubu, “her şey dahil” sistemiyle çalışan mekanın konseptini değiştirerek “muhafazakar” otel olarak işletmeye başladı.

KIYAFET KISITLAMASIYLA KARŞILAŞTIKLARINI ÖNE SÜRDÜLER

TUI, bu değişikliklerle ilgili müşterilerini bilgilendirmedi ve tatil için Fethiye’ye ulaşan yabancı turistler büyük bir sürprizle karşılaştı: Otelde artık alkollü içki servis edilmiyordu, üstelik erkek ve kadın havuzları da ayrıydı. Turistler ayrıca, kıyafet kısıtlamasıyla karşılaştıklarını da öne sürdü.

Otelde daha önce konaklayan turistler internette dansözlü animasyon gecelerine ait kareler paylaşarak tepkilerini dile getirdi. Otelin eski müşterilerinden Sam Taylor, “Bir İngiliz’in havuz başında birkaç bira içemeyeceği yerde tatil yapmasını bekleyemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Müşterilerinden özür dileyen TUI, alternatif tatil paketleri sunacağını açıkladı.

Diğer yandan Ryanair de söz konusu otele tatil paketi satmayı durdurdu.