Ruslar bu kış en çok hangi destinasyonlara uçtu?

Rusya vatandaşlarının bu kış döneminde şu ana kadar en fazla seyahat ettikleri destinasyonlar Bangkok, Prag ve Bali oldu.

Uçak bileti arama servisi Aviasales’in araştırmasında Rusya vatandaşlarının bu kış döneminde şu ana kadar en fazla seyahat ettikleri kentler belirlendi. Bangkok, Prag ve Bali, Rus turistlerin en fazla tercih ettikleri destinasyonlar oldu.

Özellikle yılbaşı dönemin mercek altına alan Aviasales, bu kış Bangkok uçuşlarının yüzde 23 arttığını, bilet fiyatlarının ise geçen yılla aynı seviyede kaldığını bildirdi (30 bin ruble).

YÜZDE 72 ARTIŞ

Prag’a seyahat edenlerin sayısı ise bir önceki kışa kıyasla yüzde 72 oranında arttı. Bu yıl Moskova-Prag uçak seferlerinin ortalama bilet fiyatı geçen seneye kıyasla yüzde 7 düşüşle 13 bin rubleye (1250 TL) geriledi.

Rusya’dan Bali’ye turist akını ise 2.5 kat arttı. Bilet fiyatları da yüzde 6 oranında düşerek 43 bin 500 rubleye (4 bin 185 TL) indi.

Milan ve Phuket de Rus turist akınının ciddi oranda artış gösterdiği destinasyonlar arasında. Rus turistlerin yoğun ilgi gösterdiği diğer şehirler Dubai, Roma, Paris, Tel Aviv ve Antalya.

Kaynak: turkrus.com