THY yolcularının biletlerine ‘fiyat koruması’ geliyor

Türk Hava Yolları (THY) seyahat programı belli olmayan yolcuları için fiyat koruma uygulaması başlattı.

Uçak bileti satın alımları işlemleri sırasında özellikle seyahat programı kesinleşmemiş olan yolcular için ‘fiyatı koru’ uygulamasına geçen THY, yolcularının biletleme yaptığında da koruma ile uygun fiyat ile uçabileceği bilgisini verdi.

THY, yeni uygulaması ile ilgili, “Mükemmel bir fiyat yakaladınız ama henüz seyahat programınız kesin değil mi? Hiç sorun değil, Fiyatı koru ile özel fiyatınız için zamanı durdurabilirsiniz. Fiyat koruması yaptığınız anda, bilet fiyatı belirli süre boyunca aynı kalır. Siz de biletleme yaptığınızda avantajlı fiyatlarla uçmanın tadını çıkarırsınız. Üstelik tamamen ücretsiz!” bilgilendirmesini yaptı.

Kimler bu hizmetten tamamen ücretsiz faydalanabilecek?

Yeni uygulama ile THY yolcusunun, bilet fiyatı belirli süre boyunca aynı kalacak. Uygulamada standart korumada yolcu uçuşuna kalan süreye bağlı olarak belirli bir tutar karşılığında fiyatı sabitleyebiliyor. Biletleme durumunda ise ödediği tutar iade edilecek. THY’nin Miles&Smiles Classic Plus, Elite, Elite Plus üyeleri ise uçuşa kalan süreye ve üyelik statülerine bağlı olarak belirlenen süreler boyunca, ayrıca Amerika kalkış ve varışlı THY yolcuları, uçuşlarına 7 gün kalana kadar 24 saat boyunca bu hizmetten tamamen ücretsiz olarak faydalanabilecek.

7 ADIMDA ‘FİYATI KORU’

  • Uçak bileti satın alma işlemine başlayın.
  • Uçuş seçiminizi yaptıktan sonra Fiyatı koru butonunu işaretleyin.
  • Yolcu bilgilerini doldurun ve fiyat koruma paketlerinden birini seçin.
  • Kredi kartı bilgilerinizi girin ve hizmet bedelini ödeyin.
  • Fiyat koruma işleminiz tamamlanınca uçak bileti fiyatınız opsiyon süresi boyunca aynı kalacak.
  • Fiyat koruma yaptığınız bileti satın almak için kişisel hesabınızdan Rezervasyonlarım bölümüne girin ve işleminizi tamamlayın.
  • Fiyat koruma paketinizdeki opsiyon süresi dolmadan biletleme işlemlerinizi tamamlamanız gerektiğini unutmayın.