SunExpress İzmir’den beş noktaya daha uçacak

SunExpress 30 Yas

Last Updated on 14 Şubat 2020 by Turizm Günlüğü

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve şirket yetkililerinden oluşan heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. İşte ziyaret kapsamında öne çıkan konu başlıkları…

2012 yılında İzmir’i aktarma merkezi olarak konumlandıran ve İzmir operasyonlarına başladığı günden bu yana büyümeye ve Ege turizmine katkıda bulunmaya devam eden SunExpress’in Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve şirket yetkililerinden oluşan heyet, 13 Şubat Perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret ederek yeni iş birliklerini görüştü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “SunExpress’e antik Smyrna’yı korumak, gün yüzüne çıkarmak ve tanıtmak için vereceği destek için teşekkür ediyorum. 2020 yaz sezonunda İzmir’den doğrudan uçuşları artırmayı ve bu yıl ulaşım ağına Milano, Kıbrıs, Budapeşte, Üsküp ve Prag’ı dahil edecek olması son derece kıymetli” dedi.

TUNÇ SOYER: HEDEFİMİZ DOĞRUDAN UÇUŞLARI ARTIRMAK

Soyer, “Bunun yanında İzmir’den doğrudan uçuşları desteklemek amacıyla bir şehir fonu kurmayı planlıyoruz. Ön çalışmalarını başlattığımız bu fon umarım, İzmir’e daha çok doğrudan uçuş getirmemiz konusunda büyük rol oynayacak. SunExpress’i 30. hizmet yılı nedeniyle tebrik ediyor, İzmir’in ekonomisine sunduğu katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

AHMET ÇALIŞKAN: İZMİR İKİNCİ EVİMİZ

İzmir ekonomisi ve turizmini desteklemek için çalışmalarını sürdürdüklerinin ve bu bağlamda gelecek dönemlerde de yapılabilecek iş birliklerine açık olduklarının altını çizen SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ise şunları söyledi:

“İzmir’den en fazla uluslararası sefer düzenleyen havayoluyuz. Merkezimiz Antalya’dan sonra İzmir’i ikinci evimiz olarak görüyor ve büyüme stratejimiz çerçevesinde İzmir’den sunduğumuz uçuş ve destinasyon sayısını arttırmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.”

“İZMİR UÇUŞ AĞIMIZA MİLANO, KIBRIS, BUDAPEŞTE, PRAG VE ÜSKÜP DE EKLENİYOR”

İzmir’de yaklaşık 800 personeli ile hizmet verdiklerini ekleyen Çalışkan, “İzmir’i tarifeli seferlerle hem iç hatlarda hem dış hatlarda en fazla noktaya bağlayan havayolu olarak İzmir’den 17 farklı ülkeye direkt karşılıklı sefer sunuyoruz. Bu yaz İzmir uçuş ağımıza Milano, Kıbrıs, Budapeşte, Prag ve Üsküp olmak üzere 5 yeni destinasyon ekliyoruz” dedi.