Kültür ve Turizm Bakanlığı’na üç ayrı kalite belgesi…

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi turizm istatistiklerine TÜİK tarafından “Kalite Belgesi” verildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “sınır”, “bakanlık belgeli konaklama” ve “belediye belgeli konaklama” istatistiklerine “kalite belgesi” verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çolpan İlhan Toplantı Salonu’nda, Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ve TÜİK Başkanı Yinal Yağan’ın katılımıyla belge takdimi dolayısıyla tören düzenlendi.

Bakan Yardımcısı Alpaslan, törende yaptığı konuşmada, istatistiklerin daha sağlam ve öngörülebilir plan ve projeksiyonların yapılmasına katkı sağladığını ve önem taşıdığını belirtti.

NADİR ALPASLAN: BUNLAR BİZİ CESARETLENDİRİCİ, GÜZEL AÇIKLAMALAR 

TÜİK’in en son açıkladığı verilerin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2023 hedeflerine doğru sağlam adımlarla ilerlediğini, 2019 hedeflerini isabetli bir şekilde yakaladığını ortaya koyduğunu aktaran Alpaslan, “Geçen yıl 51.8 milyon turisti ülkemizde ağırladık, 34 milyar doların üzerinde gelir elde ettik. Bunlar bizi cesaretlendirici, güzel açıklamalar” diye konuştu.

Alpaslan, başarılı çalışmalarından dolayı TÜİK Başkanı Yağan’a tebriklerini sundu, bundan sonra ülke ve millet için güzel çalışmalarda bir araya gelme temennisinde bulundu.

YİNAL YAĞAN: KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NA ÜÇ AYRI ÖDÜL VERECEĞİZ

TÜİK Başkanı Yağan da resmi istatistikler kapsamında tüm kamu kurumlarıyla ortak çalışmalar yürüttüklerine işaret ederek, uluslararası kriterlerdeki kaliteli istatistiklerden dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 3 ayrı kalite belgesi vereceklerini bildirdi.

Yağan, Bakanlık ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ortak çalışmalar yürütme arzusu içinde bulunduklarını vurgulayarak, belgelerin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından TÜİK Başkanı Yağan kalite belgelerini Bakan Yardımcısı Alpaslan, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Şennur Aldemir Doğan ve Genel Müdür Yardımcısı Zehra Gamgam’a sundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sorumlu olduğu resmi turizm istatistikleri kapsamında, TÜİK tarafından “sınır”, “bakanlık belgeli konaklama istatistikleri” ve “belediye belgeli konaklama istatistikleri” ile kalite belgesi almaya hak kazandı.