ITB Berlin 2020 iptal edildi

Last Updated on 29 Şubat 2020 by Yaşar Çelik

Dünya çapında turizm yöneticileri, Berlin’den çıkacak karara kilitlendi! ITB Berlin 2020 Fuarı iptal mi edilecek? Alman Sağlık Bakanlığı konuya ilişkin kararını açıkladı. Akşam saatlerinde Alman Bild Gazetesi ITB Berlin 2020 Turizm Fuarı’nın iptal edildiğini duyurdu.

ITB BERLIN 2020 FUARI İPTAL

Alman Gazetesi Bild’in aktardığı habere göre ITB Berlin Fuarı iptal edildi. Haber “ITB Fuarı coronavirüsü korkusu nedeniyle iptal edildi” başlığıyla verildi.

28 Şubat Saat: 21:00

Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB) koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenmesi planlanan Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB), koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla iptal edildi.

Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, fuarın iptal edildiğini duyurduğu açıklamada, “Aldığımız karar ne kadar acı verici olsa da aynı zamanda tek doğru karar ve sorumluluk gerektiren bir eylemdir. Konuklarının güvenliği ve sağlığı turizm sektörünün için en büyük öncelik olmuştur” denildi.

Açıklamada, “Gelecekte de seyahat özgürlüğünü sağlamak için, insanların ve şirketlerin çıkarına yönelik birincil hedef, korona virüsünün hızlı bir şekilde korunmaları olmalıdır. Dünyanın en büyük seyahat fuarı ITB’nin iptali, endüstri için zor ve ekonomik bir kesintiyi temsil ediyor, ancak şartlar altında, virüsün daha fazla yayılma riskini azaltmak için gerekli bir önlemdir” ifadeleri yer aldı.

28 Şubat Saat: 17:00

Art arda gelen fuar iptallerinin ardından turizmcilerin gözü kulağı Almanya’dan gelecek karara kilitlendi.

ITB BERLİN 2020 TURİZM FUARI İPTAL Mİ EDİLECEK?

Hatırlanacağı üzere 24-27 Şubat tarihlerinde Barcelona’da düzenlenmesi planlanan dünyanın en büyük mobil teknoloji organizasyonu Mobil Dünya Kongresi 2020 coronavirüsü nedeniyle iptal edilmişti.

Bugün ise 5 – 15 Mart tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek olan otomotiv dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı (GIMS) coronavirüsü yüzünden iptal edildi.

TÜM DİKKATLER ALMANYA’DA!

Bu hafta içerisinde Eturbonews haber sitesi, bu yıl gerçekleştirilecek ITB Berlin Turizm Fuarı’nın iptalinin gerçekleşebileceğini yazdı. Güvenilir kaynaklara dayanarak yazılan haberde coronavirüsü sebebiyle bu yılki fuarın iptal edileceği öne sürüldü.

ITB Berlin organizatörü Messe Berlin ile ITB Fuarı Başkanı David Ruetz, ise fuarın her şeye rağmen planlandığı gibi 4 – 8 Mart tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

28 Şubat Saat:14:00

BAKANLIK: ITB BERLIN İPTAL EDİLMELİDİR

Das Bild’in haberine göre Alman Sağlık Bakanlığı “ITB iptal edilmelidir” kararını açıkladı. Bu açıklamadan iki saat sonra da fuar yönetiminden resmi açıklama yapılarak iptal kararı duyuruldu.

ITB BERLIN 2020 FUARI İPTAL

Alman Gazetesi Bild haberi, “ITB Fuarı coronavirüsü korkusu nedeniyle iptal edildi” başlığıyla verdi.

 

28 Şubat 23:24

MESSE BERLIN TARAFINDAN İPTALE İLİŞKİN E-POSTA İLE GÖNDERİLEN BASIN AÇIKLAMASI

“ITB Berlin 2020 cancelled

Berlin, 28 February 2020 – ITB Berlin 2020 will not take place. Due to the rapid spread of the new coronavirus (COVID-19) the Federal Ministry of Health and the Federal Ministry of Economics have stated their opinion that ITB Berlin be cancelled. This evening at 1827 hrs, the responsible health authority of the district of Charlottenburg-Wilmersdorf in Berlin imposed significantly tighter restrictions on holding the event. Among its requirements the authority stipulated that each participant would need to prove to Messe Berlin that they were not from a designated risk area or had not been in contact with a person or persons from a risk area. It is not possible for Messe Berlin to satisfy these requirements overall.

Messe Berlin had for weeks made it known that a decision on holding or cancelling large-scale events would only be taken based on the recommendations or instructions of the relevant specialist authorities. Only they possess the necessary information and specialist knowledge in order to draw the right conclusions.

Dr. Christian Göke, CEO of Messe Berlin GmbH, said: ”With more than 10,000 exhibitors from over 180 countries ITB Berlin is extremely important for the world’s tourism industry. We take our responsibility for the health and safety of our visitors, exhibitors and employees very seriously. It is with a heavy heart that we must now come to terms with the cancellation of ITB Berlin 2020.”

Chairman of the Supervisory Board of Messe Berlin Wolf-Dieter Wolf said: ”Not once in the 54-year history of the event have ITB Berlin and Messe Berlin experienced a similar situation. We would like to thank all exhibitors and partners from all over the world who over the past few days and weeks have stood by ITB Berlin. We look forward to continuing the trusted relationship with our partners in the market.“