14 Büyükşehre kısıtlı yapılan iç hat uçuşları iptal edildi

Koronavirüsle mücadele kapsamında bu gece itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinin araç giriş çıkışına kapatıldığını duyuran Erdoğan’ın ardından THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından 14 Büyükşehire yapılan kısıtlı sayıdaki iç hat seferlerinin 20 Nisan tarihine kadar iptal edildiği duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı. Koronavirüsle mücadele kapsamında bu gece itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinin araç giriş çıkışına kapatıldığını duyuran Erdoğan, şimdiye dek 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağının 20 yaş altına da uygulanacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “salgın sebebiyle mücadele kapsamında 30 Büyükşehirden havayolu ile de çıkışların 15 gün süreyle geçici durdurulmasından dolayı: İç hatlarda 14 Büyükşehire yapılan kısıtlı sayıdaki İç hat seferlerimiz 20 Nisan tarihine kadar iptal edilecektir” ifadelerini kullandı.