Uzaktan eğitimden sonra “Uzaktan Turizm”

Krizi fırsata çevirenlerde bugün… Seyahat yasaklarına karşı Faroe Adaları’ndan yaratıcı bir çözüm ve tanıtım stratejisi…

Coronavirus salgını nedeniyle seyahatlerin kısıtlandığı, ülkelerin sınırlarını dış dünyaya kapattığı bugünlerde darbe alan sektörler arasında turizmin de yer aldığı su götürmez bir gerçek.

Sektörün içinde bulunduğu duruma ve geleceğine ilişkin çözüm arayışları tüm dünyada devam ederken, Kuzey Atlantik’teki adalar birliği Faroe Adaları konuya sanal bir yöntemle yaklaşıyor.

Turistleri adaları uzaktan ziyaret etmeye çağıran Remote Tourism (Uzaktan Turizm) adlı bir proje geliştiren ülke, sosyal izolasyon kaynaklı sınırların güvenli ve eğlenceli bir şekilde aşılmasını mümkün kılıyor.

İlk bakışta herhangi bir video oyundan farksız gibi görünen Uzaktan Turizm projesinde kamerayla donatılan Faroe Adaları sakinleri turistler için doğada gezintiye çıkıyor.

Mediacat’in Adweek’ten aktardığı Sencer Uçar imzalı habere göre sanal turistler, ekranlarındaki yön tuşları aracılığıyla adalıları yönlendirebiliyor. Uygulamada zıplama tuşu bile mevcut.

Uzaktan Turizm’de gezintinin kontrolü dakika başı başka bir sanal turiste geçiyor. İzleyici sayısında ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Merak edilen sorular ise yanıtlarını Facebook Live ve Instagram üzerinden sunuluyor.

Faroe Adaları’nı remote-tourism.com adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Faroe Adaları hakkında daha detaylı bilgi almak için

visitfaroeislands.com

sitesini ziyaret edebilirsiniz