Ruslar tatil planları hakkında ne düşünüyor?

Rus halkının çoğu (yüzde 64) Mayıs tatilleri için evde kalmayı planladıklarını belirtti. Bununla birlikte yüzde 15’i izin kağıdı alıp bir yere gitmeyi planlıyor.

Rus halkının yüzde 30’undan fazlası karantina rejiminden sonra dinlenmek için Mayıs tatillerinin ertelenmesini desteklerken, yüzde 30’u önümüzdeki tatillerin iptal edilmesi gerektiğine inanıyor ve geri kalan yüzde 27’si neden tatilin erteleneceğini anlamıyor.

Mail.ru Novosti tarafından yapılan araştırmanın açıklamalarında; Katılımcılardan Mayıs tatillerinin başka bir zamana ertelenmesi hakkındaki görüşlerini paylaşmaları istendi.

RUSLAR MAYIS TATİLLERİNDE NE YAPACAKLAR?

Gazetem.ru’nun aktardığı habere göre, “katılımcıların üçte biri (yüzde 34) bunu iyi bir fikir olarak adlandırdı, çünkü karantina rejiminin bitiminden sonra dinlenmek mümkün olacak. Yüzde 30’luk bir kesim ertelenmemesi, hatta önümüzdeki tatilleri iptal etmeyi önerdi. Katılımcıların yüzde 27’si ise neden mayıs tatillerinin erteleneceğini anlamıyor” ifadelerine yer verildi.

Ankete katılan vatandaşların çoğu (yüzde 64) Mayıs tatilleri için evde kalmayı planladıklarını belirtti. Bununla birlikte yüzde 5’i izin kağıdı alıp bir yere gitmeyi planlıyor.

Evde kalmak istemeyen katılımcıların yüzde 45’i müstakil evlerine, yazlıklarına (daça) gitmek isterken, yüzde 16’sı köye gitmek istiyor.