Pegasus uçuşları için yeni tarih

Pegasus'un Yeni Hamlesi: 36 A321neo Uçağı Daha Filoya Katılıyor
Pegasus'un Yeni Hamlesi: 36 A321neo Uçağı Daha Filoya Katılıyor

Last Updated on 21 Mayıs 2020 by Turizm Günlüğü

COVID-19 nedeniyle uçuşlarını askıya alan Pegasus Hava Yolları, yurt içi seferlerinin başlama tarihini 28 Mayıs olarak güncelledi. Yurt dışı seferleri ise sistem üzerinde 1 Haziran olarak gözüküyor.

28 Nisan’da yaptığı yeni bir açıklama ile tüm iç hat ve dış hat uçuşlarını 28 Mayıs 2020 tarihine öteleyen Türk Hava Yolları’nın (THY) ardından gözler Türkiye’de bir diğer önemli hava yolu şirketi olan Pegasus’a çevrildi. Şirketten henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın uçuş tarihlerinin güncellenip güncellenmediğini araştırdık.

Bunun üzerine uçuşların tekrardan başlamasını sabırsızlıkla bekleyen Pegasus yolcular için Pegasus Hava Yolları’nın 0888 228 12 12 nolu çağrı merkezine ulaşarak şu detayları öğrendik:

YURT İÇİ UÇUŞLARI İÇİN YENİ TARİH 28 MAYISYURT DIŞI UÇUŞLARI İÇİN TARİH 1 HAZİRAN 

“Corona virüsü için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 1 Mayıs 2020 tarihinden 15 Mayıs 2020 tarihine kadar iptal ettiğimiz seferlerimizin başlangıç tarihini 28 Mayıs 2020 olarak güncellemiş bulunmaktayız. 16-27 Mayıs 2020 iptal olan yurt içi seferlerinin bilet işlemleri için Ücretsiz Açığa Alma, Ücretsiz Değişiklik ve Ücretsiz İade imkanlarını sunuyoruz. Yurt dışı seferlerimiz ise sistemimiz üzerinde 1 Haziran 2020 olarak gözükmektedir.”

Eğer 16-27 Mayıs tarihleri arasına yurt içi uçuşu bileti aldıysanız yukarıdaki imkanlardan nasıl faydalanabileceğinizi ” 16-27 Mayıs 2020 İptal Olan Yurt İçi Seferlerinin Bilet İşlemleri Hakkında ” linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

TG NOTU: Görünen o ki yeni tip coronavirus COVID-19’un etkisi, hepimizin içini rahatlatacak derecede azalıncaya kadar normalleşme süreci ileri tarihlere ötelenip duracak. Bu noktada bu günleri evlerinden, sevdiklerinden uzakta geçirenler, geçirmek zorunda kalanlar için ne kadar zor olsa da, sürekli mağduriyet yaşamamaları adına biraz daha beklemeleri çok daha iyi görünüyor.

En güncel tarihleri öğrenmek için tıklayın:

Pegasus yurt içi ve yurt dışı uçuşlara ne zaman başlıyor?