Alman acentaların gösterileri ses getirdi

Alman acentaların, karşı karşıya oldukları ekonomik zorlukların boyutlarına dikkat çekmek ve taleplerini ilgili makamlara daha etkili bir şekilde duyurmak amacıyla Almanya’nın 30 kentinde düzenledikleri gösteriler ses getirdi. Gösterilere Türk acentalar da katılım göstererek; destek verdi.

Almanya’da faaliyet gösteren acentalar zor durumda olduklarını, karşı karşıya kaldıkları zararın çok ciddi boyutlarda olduğunu ve ek ekonomik tedbirlerin alınmaması halinde iflasların başlayacağını göstermek için 29 Nisan tarihinde Almanya’nın 30 kentinde gösteri düzenledi.

Alman acentaların düzenledikleri “flash mob” benzeri gösteriler dikkat çekti ve yoğun ses getirdi.

ORTA VE KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ACENTALARDAN TEPKİ

Bu gösteri ve protestoların nedeni olarak; “büyük ölçekli firmalara yüksek meblağda yardımlar yapılırken; orta ve küçük ölçekli turizm işletmelerine verilen desteklerin “sus payı” gibi kalması” gösterildi. Ülke genelindeki 10 bin acentaya 90 milyon Euro’luk yardım, maddi desteğin öngörülmesi küçük ve orta ölçekli acentaların tepkisini çekti.

GÖSTERİLER İLGİLİ MAKAMLARIN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Coronavirus ve sosyal izolasyon uygulamalarına rağmen Alman acentalar gösterilere yoğun katılım gösterdi. Coronavirus nedeniyle çok kısa süre içerisinde internet üzerinden organize edilen gösteriler beklenenden daha fazla ses getirdi.

TÜRK ACENTALAR DA KATILIM GÖSTERDİ

Alman acentaların yanı sıra Almanya’da faaliyet gösteren Türk acentaların yönetici ve temsilcileri de gösterilere katılım gösterdi.

Diğer yandan 30 şehirde düzenlenen bu gösterilerin yanı sıra Alman acentalar internette çeşitli platformlar üzerinden imza kampayaları da düzenliyor.

TALEP VE ÇAĞRILAR YANITSIZ KALIRSA GÖSTERİLER DEVAM EDECEK

29 Nisan tarihinde düzenlenen ve ses getiren bu gösteriler sonrasında, Alman Hükümeti’nin acentaların destek taleplerine kayıtsız kalamayacağı ve kısa süre içerisinde ek ekonomik destek paketini hayata geçireceğinin öngörüldüğü belirtildi.

Alman acentalar taleplerinin karşılık bulmaması halinde, önümüzdeki günlerde bu gösteri ve eylemlerine devam edeceklerini de açıkladı.

Önceki İçerikPegasus uçuşları için yeni tarih
Sonraki İçerikRus tur operatörleri yurt içine yöneldi
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışan Bişkin, Turizmgunlugu.com'un Genel Yayın Koordinatörü olarak görevini sürdürüyor.