Rusya turizmde ilk adımı ne zaman atacak?

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, Rus turizm sektörünün 1 Haziran’dan itibaren aşamalı olarak karantina sürecinden çıkmaya başlayacağını söyledi.

Pervıy Kanal’da açıklamalarda bulunan Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, “Şimdi valilerle, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) ile verimli bir iş birliği içerisindeyiz, bazı nüanslar üzerinde çalışıyoruz” dedi.

KARANTİNA TEDBİRLERİNİN KALDIRILMASININ İLK ETABI

Sputnik’in aktardığı habere göre Zarina Doguzova; açıklamalarına “Temel olarak tıbbi lisansı olan sanatoryumların açılacağı anlayışındayız. Ayrıca birçok bölgede lodge tarzı konaklama hizmeti sunan otellerin ve apart otellerin açılmasından söz ediliyor. Karantina tedbirlerinin kaldırılmasında ilk etap bu olacak” sözleriyle devam etti.

Bölgeye göre durumun farklılık gösterebileceğini, çalışma kurallarının 1 Haziran’a kadar netleştirileceğini ekleyen Doguzova, “Sektörün olabildiğince hızlı karantina sürecinden çıkmasını isterken, geriye dönüş olmaması için kısıtlamaların hafifletilmesi konusunda aceleci davranılmaması bizim açımızdan önemli” dedi.