Fiebig: Alman turistler için Türkiye’siz bir sezon düşünülemez!

DRV Başkanı Norbert Fiebig
Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig

Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, “Alman turistler için Türkiye’siz bir sezon düşünülemez” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Yunanistan dışında Türkiye’ye turizmde en çok ziyaretçi gönderen ülkelerden biri olan Almanya ile de yakın temas görüşmelerini sürdürüyor. Ersoy’un Federal Hükümet’in Turizm ve Küçük-Orta Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Komiseri Thomas Bareiss, DRV Başkanı Norbert Fiebig ve Türkiye’ye turist gönderen tur operatörleriyle bir araya geldiği görüşmede Fiebig’den çarpıcı bir açıklama geldi.

Haber önerisi: Türkiye ve Yunanistan’dan Ege Denizi için ‘ortak tanıtım’ sözü

Hürriyet’ten Uğur Ergan’ın haberine göre Norbert Fiebig, Alman turistlerin destinasyonunda neden Türkiye’nin olması gerektiğini anlatan sunumlar yaparak, “Alman turistler için Türkiye’siz bir sezon düşünülemez” mesajını verdi.

Alman yetkililerle yapılan temaslarda, Bakan Ersoy ise şu başlıklara dikkat çekti:

– Almanya’da yaşayan yaklaşık 3 milyon Türk’ün tatillerini Türkiye’de geçirme niyetinden vazgeçmeleri mümkün değildir. Alman Hükümeti “Türkiye ile ilgili mantıklı bir karar” alması gerekir.

– Çok sayıda Alman Türkiye’ye gelmek istiyor.

– Oteller sosyal mesafe açısından son derece geniş alanlara sahipler. Ayrıca tesislerin alt yapıları, Avrupa’nın birçok ülkesinden daha iyi. Tesislerin havuzları, sosyal mesafe kuralına uygun. Aynı kapsamda plajlar da uzun ve bakımlı. Verilecek yemek ve sunumu konusunda her türlü önlem alındı. Personel koronavirüse karşı eğitimli ve son derece hassas. Tesislerde kalacakların acil durumda hastanelere ulaştırılmasında hiçbir sorun yok. Tesislerin yakınlarında yabancı dil bilen personelin de hizmet verdiği hastaneler ve çok sayıda eczane bulunuyor. Hem havaalanları hem de tesislere giriş-çıkışlarda her türlü önlem alındı.

Heiko Maas: Güvenli tatil için görüşmelerimiz devam edecek