Delta Havayolları; Coronavirus, karşılaştığımız ilk salgın değil!

Aşı Pasaportu nedir?

Atlanta merkezli Amerikan Havayolu şirketi Delta Havayolları, “Coronavirus, karşılaştığımız ilk salgın değil; Domuz Gribi ve Ebola’dan öğrendiklerimiz, bugün bizlere yardımcı oluyor. Siz Uçmaya Hazır Olduğunuzda Biz Sizin İçin Hazırız.” diyerek yolcularını davet ediyor. Peki biz sizin için hazırız derken neleri kastediyor?

“Temizlik, temizlik daha fazla temizlik”

“Temizlik, temizlik daha fazla temizlik” diyen Delta Havayolları her uçuştan sonra, uçakların iç kısımlarını yerden tavana kadar yüksek dereceli bir dezenfektanla sterilize ediyor. Sonrasında, temizlik ekipleri; koltukları, konsolları, koltuk arkalığı ekranları, pencereleri, kapıları, lavaboları ve diğer yüksek temas alanlarını içeren kabin yüzeylerini dezenfektanlar ile siliyor. Ayrıca, battaniyeler endüstriyel makineler tarafından yüksek ısıda yıkanarak paketleniyor ve yolculara dezenfekte edilmiş olarak ulaşıyor.

İkinci olarak; tüm bilet sayaçları, biniş kapıları, ihtiyaç yardım merkezleri, bagaj servis ofisleri ve Sky Kulüpleri el dezenfektanları ile donatılmış durumda. Bunun yanı sıra, havaalanı check-in lobileri, kalkış kapıları ve Delta Sky Club salon sayaçları için plastik camdan yapılmış güvenlik bariyerleri kurulmaya başlandı. Delta Flight Products tarafından tasarlanan ve günde 150 adete kadar üretilen bu güvenlik kalkanları, 1 Haziran itibariyle Delta’nın ABD merkez havaalanlarındaki tüm giriş lobilerine ve kalkış kapılarına kurulmuş olacak. Çalışanların ve müşterin sağlığı açısından ek bir önlem olan kalkanların ilerleyen süreçte daha da yaygınlaşacağı düşünülüyor.

Sizler de uçuş öncesi kendi maskenizi getirerek herkes için sağlıklı bir uçuşa yardımcı olabilirsiniz.