Mürver Restaurant bugün kapılarını yeniden açıyor

Mürver Restaurant

Last Updated on 19 Haziran 2020 by Turizm Günlüğü

Pandemi dönemi sonrasında belirlenen kurallar dikkate alınarak dizayn edilen İstanbul Karaköy’deki Mürver Restaurant, Şef Yılmaz Öztürk’ün elinden çıkan yaz menüsü ile misafirlerine kapılarını yeniden açıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında misafir ve çalışanlarının sağlıklarını korumak amacıyla hizmetini durduran Mürver Restaurant, içine girilen normalleşme süreci ile birlikte 19 Haziran 2020 Cuma akşamı kapılarını yeniden açıyor.

Karaköy’deki Novotel İstanbul Bosphorus’un terasında, Tarihi Yarımada ve İstanbul Boğazı manzaralı konumu ve Anadolu lezzetleri mutfağı ile kısa zamanda buluşma noktası haline gelen Mürver Restaurant, korona virüs pandemisi sonrası belirlenen hijyen ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak yeniden şekillendirildi.

Şef Yılmaz Öztürk

Mürver Restaurant, bu yeni döneme Şef Yılmaz Öztürk tarafından hazırlanan yaz menüsüyle giriyor.

HAYRAN BIRAKAN LEZZETLER

Mürver Restaurant’ın menüsünde atıştırmalık ve paylaşmalı seçenekler dikkat çekiyor.

Başlangıç olarak Çıtır, Etli Kısır, Ördek Topik, Ege Otlu Mücver, Mangalda Sucuk, Külde Ahtapot, Sahanda Kuzu Ciğeri, Balık Turşu, Yaz Salatası ve Kuru Cacık misafirlere servis ediliyor.

Ana yemeklerde başı Mürver’in dillere destan lezzeti Trakya Kıvırcık çekiyor. Trakya Kıvırcık, Antakta firik, acılı komposto ve tuzlu yoğurt ile sunuluyor. Malkara mercimek ve siyez erişte ile sunulan odun ateşinde fileto Levrek de bir diğer seçenek. Keçi yoğurdu ile acı yağlı olarak sunulan Dana Kuyruğu Katmer ve köz sarımsak, yaş sebzeleri ile dana ilikten oluşan Kuru Dinlendirilmiş Dana Pirzola da Mürver’in menüsünü oluşturuyor.

Tatlı kısmında ise yine Mürver’in klasik tatlarından Yanık Sütlaç’ın yanı sıra İrmik Helva, Çikolata, Peynir ve Bal da menünün sürprizli tatları olarak ermisafirlere sunuluyor.

BİLGİ İÇİN:

Mürver Restaurant

Novotel İstanbul Bosphorus Teras Katı
Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, 34425
Karaköy, Beyoğlu / İstanbul
TEL: (0212) 372 07 50