Rus radyosuna şikayet: Rusya sahillerinde tatil işkence…

Komsomolskaya Pravda Radyosu’nun yayınına katılan turizm danışmanı Svetlana Shchipanova Türkiye ile Rusya sahillerinde tatil yapmayı kıyasladı.

Rus turizmci Svetlana Shchipanova, Türkiye’deki otellerin Rusya’ya göre daha çeşitli imkanlar sunmasının turistlerin tercihinde belirleyici olduğunu söyledi.

Komsomolskaya Pravda Radyosu’nun yayınına katılan turizm danışmanı Svetlana Shchipanova, “Türkiye’deki oteller sundukları konfordan dolayı Rusya’daki otellere göre avantajlı. Türkiye’de aile turizmi çok gelişmiş durumda. Çocuklarla tatil olanakları, aquapark, havuz, animasyonlar… Her türlü imkan var” dedi.

Turkrus.com’un aktardığı habere göre Rusya’nın Krasnodar sahillerinde kaliteli tatil seçenekleri bulmanın neredeyse imkansız olduğunu belirten Rus turizmci, “Soçi’de her şey tek bir plajda. Herkes üst üste oturuyor. Kalite çok kötü, şezlong kirası 500 ruble. Çocuklu bir aile orada ne yapacak? Bu tatil değil, işkence” yorumunu yaptı.

Rusya ile Türkiye’nin salgın nedeniyle durdurulan uçuşları yeniden başlatma kararı almasının ardından temmuz ayında Rus turistlerin Türkiye tur paketlerine yoğun ilgi gösterdiği belirtiliyor.